x-kom hosting

"modyfikacja" PCI-e

opilec
utworzono
utworzono

Witam. Kupiłem sobie jakiś czas temu ten komputer:
http://www.currys.co.uk/gbuk/packard-bell-imedia-d3524-uk-07677373-pdt.html

Ogólnie nie narzekam. Mały i cichy. I właśnie w słowie "mały" tkwi problem.
Mam 2 problemy. Jeden to zasilacz (tylko 250w), ale już kupiłem 500.

Problem polega na złączu PCI-E (2.0)
Znajduje się ono na samym dole płyty głównej, co praktycznie uniemożliwia użycie lepszej karty graficznej, bo zwyczajnie nie ma jak jej podłączyć (między złączem a "spodem kompa" są ze 3 cm miejsca, czyli grafika może mieć maksymalnie ze 2cm grubości :/ ).

I teraz mam takie pytanko. Znalazłem na ebay-u coś takiego:
http://cgi.ebay.co.uk/PCI-Express-PCI-E-16x-Riser-Card-Extender-Ribbon-Cable-/160510775511?pt=UK_Computing_ComputerComponents_InterfaceCards&hash=item255f3010d7
(link do fotki) http://www.vista24.biz/ebay/tpschc/v2bt7114c.jpg
Moje pytanie brzmi : Czy zastosowanie takiej taśmy nie spowolni działania złącza, i czy nie zagrozi spaleniem karty graficznej albo płyty głównej.

Ps. Dzięki tej taśmie mogę w dowolnym miejscu w kompie zainstalować kartę graficzną, lub na upartego może ona "leżeć" poza kompem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

MiodzioxD
komentarz
komentarz

Jeżeli masz gwarancje na tego kompa to mozesz sprobowac z tym zlaczem. Brawo dla cb ze kupiles lepsze zasilacz ;) A jezeli naprawde boisz sie ze komp sie spali, to daj kompa poziomo i wytnij dziure, tam gdzie chcesz miec karte. (bedziesz mial nawet lepsze chlodzenie ;d)

opilec
komentarz
komentarz (edytowane)
:P Komp ma ze 3 tygodnie i wycinając dziurę gwarancja by poszła w piz.... :X
Nie jest zaplombowany, więc sobie mogę grzebać w środku ;)
Głównie zastanawiam się, czy taka taśma nie ogranicza jakoś przepustowości-wydajności złącza ?

(co do przewracania i wycinania dziur, to ja kupiłem specjalnie mniejszego PC, żeby sobie STAŁ obok monitora i żeby w końcu mieć więcej miejsca. ... Równie dobrze można by doradzić wymianę obudowy na zwykłą, sporawą :P ) Edytowane przez Opilec
MC Jay
komentarz
komentarz

a niby czemu widzę że ta "taśma" działa na zasadzie przedłużacza :D, gdyby tam jakieś układy by były to wtedy można by było się nad tym zastanowić

opilec
komentarz
komentarz

No dokładnie ;) To jest coś w rodzaju przedłużacza ;) Dzięki temu będę mógł przykręcić kartę w innym miejscu (konkretnie bardziej z przodu obudowy ,wyżej niż złącze PCI). I się zastanawiam, czy taka taśma (przewody co są w niej)(nie mam pojęcia jakie tam lecą kabelki, z czego są, jaką mają grubość i opór)nie spowolnią połączenia między gniazdem a kartą ;)

Acha , jako, że podałem link do kompa mam jeszcze jedno pytanie :P Jaką to ma płytę główną? (Jaką może mieć), bo program Everest (Home, najnowszy) pisze, że płyta nieznana. Patrzyłem tak pobieżnie na nią (nie zdejmowałem procka ani wiatraków) i jakoś nic specjalnego nie wypatrzyłem. Ale wydaje mi się, że Packard Bell by raczej nie wcisnął jakiegoś ostatniego szrotu... (na stronie producenta nie znalazłem nic o marce płyty)

webber
komentarz
komentarz

[quote name='Opilec' date='02 grudzień 2010 - 21:37' timestamp='1291322383' post='1133737']
Everest (Home, najnowszy)
[/quote]"Najnowszy" w przypadku Everesta Home oznacza "pięcioletni", bo od tego czasu program nie był aktualizowany. Chcesz Everesta - ściągnij Ultimate albo Corporate, Home jest bezużyteczny.

[quote name='Opilec' date='02 grudzień 2010 - 21:37' timestamp='1291322383' post='1133737']
Ale wydaje mi się, że Packard Bell by raczej nie wcisnął jakiegoś ostatniego szrotu... (na stronie producenta nie znalazłem nic o marce płyty)
[/quote]Najprawdopodobniej jest to jakiś "autorski" model płyty PB.

opilec
komentarz
komentarz

Dziękuję ślicznie za podpowiedź. Faktycznie nie zauważyłem przy instalacji, że było napisane 2005 ;)
Co do płyty głównej już wiem ;) (Foxconn G41)
Jeszcze pozostaje kwestia tego "przedłużacza"

Magellan
komentarz
komentarz

Co z nim? Nie będzie spowalniał twojej karty, jeżeli o to ci chodzi.

opilec
komentarz
komentarz

Dziękuję ślicznie ;) O to właśnie mi chodziło ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.