x-kom hosting

Awaria, ale co zawiniło? Ram, płyta?

jorge
utworzono
utworzono

Witam

Od dłuższego czasu mam problem ze swoim kompem. Pomijając mniejsze, skupie się na największym. Otóż nie działa:).

Pewnego razu próbuje go odpalić,a tu tylko miga się dioda na monitorze (bez napisu na ekranie "no signal") ekran jest cały czarny, idzie test klawiatury (bo kontrolki mignęły) i dalej kompletnie nic. :( Nie ma dzwięku od ztestowania grafiki (tego piknięcia). Wiatraczki pracują i nic po za tym. Sprawdzałem grafikę na innym kompie - działa. Na Ram'ie dostrzegłem jakby lekkie "zjaranie" ale nie na pamięci tylko na "wsuwkach". Próbowałem restartować bios (wyjąłem bateryjkę na chwile). Nic nie pomoglo. Czy takie objawy do sfajczenie Ramu czy coś poważniejszego.

Nie wsadzałem Ramu do innego kompa bo nie wiem czego móglbym się spodziewać :).

Czy wymiana Ramu na nowy pomoże?

Jeśli tak to jaki dobrać do płyty MSI K7N2 delta, jakiej firmy?

pozdrawiam.

p.s. Często mam (po odłączeniu i ponownym podłączeniu dysku twardego ) problemy z wykryciem dysku. Pojawia się coś w stylu Boot Agent Nvidia...

Krzysiek182
komentarz
komentarz

Polecam ci pożyczyć ram od kogoś i wsadzić i zobaczysz czy chodzi! Albo gumką do ścierania zetrzyj tą część pamięci co wchodzi do płyty głównej czyli takie (złote paski)

PZdr Krzysiek182!

jorge
komentarz
komentarz

Dzięki, sprubuję jak tylko będę miał okazję.

A czy nowy Ram będzie bezpieczny jeśli to wina płyty głównej>??

Przemek
komentarz
komentarz
A czy nowy Ram będzie bezpieczny jeśli to wina płyty głównej>??

Z tym moze byc roznie.

Wyjmij jeszcze pamiec RAM.

Wlacz kompa i nasluchuj pikniec.

tazman
komentarz
komentarz

Sprawdź płyte główną czy wentylatory się kręcą, gdyby ram był spalony też słyszał byś piknięcie, zastosuj się do rad przemka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.