x-kom hosting

Instalowanie pamieci ram

MrDanielloZeo
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Posiadam płytę główna
Gigabyte i945G,
Ramu mam 2x512mb
fot : http://img577.imageshack.us/f/obraz006ha.jpg/
Chce dodać 1gb ramu dodatkowo, ale nie ma slotu.
Co zrobic?


/pozdrawiam

Edytowane przez MrDanielloZeo

tofik177
komentarz
komentarz

Sprzedać 512'stki i kupić 2x1gb, jeśli kiedyś będziesz chciał więcej pamięci znowu podobnie.. chyba ze teraz dokupisz 2x2gb

MrDanielloZeo
komentarz
komentarz

hmm, a jak wymontuje 1 kostke 512, i zamontuje 1gb.
czyli lacznie 1,5gb czy bedzie to bezpieczne ?

webber
komentarz
komentarz

A dlaczego miałoby być to niebezpieczne? Nie ma przeciwwskazań.

MrDanielloZeo
komentarz
komentarz

@up tylko sie upewniam :)
zielony jestem w tych sprawach

Jakie sa przecietne ceny ddr2:
1gb samsung
2gb to good ram

aha...
jeszcze tak sie zapytam,
czy jesli nigdy nie grzebalem w srodku kompa, jestem w stanie sam (samodzielnie) wymiecic pamiec ram? ;)
Czy lepiej udac sie do serwisu?

Chris Van Green
komentarz
komentarz

Wymiana pamięci ram to raczej "masełko" nawet dla zielonych, więc możesz śmiało próbować, bo przy tej operacji raczej nic zepsuć nie możesz. Odpinasz tylko takie 2 plastikowe blokady, które znajdują się po bokach zamontowanej kości, wyciągasz kość ram, wkładasz nową(zobacz czy dobrą stroną) i zapinasz z powrotem blokady. Bajka ziomek, dasz radę ;)

tofik177
komentarz
komentarz

Możesz sam, tylko trzeba uważać by włożyć kości odpowiednią stroną (kości mają wcięcie które pasuje tylko w jedną stronę)
Znam przypadki gdzie koleś np wkładając ram nie w w tą stronę co trzeba pchał na siłę aż pękła mu płyta..
Ceny różnie 1 gb np goodram to około 65 zł ( w zaprzyjaźnionym sklepie, nie wiem jak u ciebie)

MrDanielloZeo
komentarz
komentarz

Po załozeniu ramu, komputer sam wykryje nowe kostki? czy należy wgrać jakies sterowniki ?

Dżakub
komentarz
komentarz

Sam wykryje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.