x-kom hosting

Pamiec RAM

klaraaaa
utworzono
utworzono

Witam,

mam pytanie kupiłam ostatnio laptopa Toshiba A200-130 i przy zainstalowaniu oprogramowania Vista na wskaźniku pamięci ram zużywa 70 %.

Czy jest to normalne??

Pamięci mam 1GB.

Gość
komentarz
komentarz

Tak. Vista z areo zużywa ok 700Mb pamięci!

arcix
komentarz
komentarz

A ile ma ten laptop pamięci ram?Vista do normalnej pracy potrzebuje 1,5GB.

klaraaaa
komentarz
komentarz

Pamięci posiada

512 MB + 512 MB memory 667 Mhz

Gość
komentarz
komentarz

Arcix, czytaj ze zrozumieniem.

Pamięci mam 1GB.
klaraaaa
komentarz
komentarz

Problem tkwi w tym że mam dwa laptopy, o podobnych parametrach to znaczy różnią się karta graficzną. W Fujitsu ram-u zużywa 39% a Toshibie 70% stąd moje pytanie i zaniepokojenie.

Gość
komentarz
komentarz

To jest kwestia karty graficznej w laptopie. Wyłącz interfejs Areo w toshibie i będziesz miała podobne użycie pamięci.

arcix
komentarz
komentarz
Arcix, czytaj ze zrozumieniem.

Puciek pamiec ram 1gb różni się od pamięci 512+512mb(mimo tego,że to tez jest 1gb) tym ,że zapewne działa w dualu.A jeżeli tak jest to jest szybsza o około 20% od pojedynczej kosci 1gb.Dlatego taka pamiec jest serwowana w laptopach i stacjonarnych kompach z Vistą.Co do tego ile wykorzystuje do Visty to zgodze się z Tobą że około 70%.Wyjaśnienia liczą się pełne i logiczne a nie cząstkowe i ogólne.Pozdrawiam.

Gość
komentarz
komentarz

Klaraaa nie pytała o szybkość, a o użycie pamięci. To czy kości pracują w dualu czy nie, nie ma na to żadnego wpływu!

arcix
komentarz
komentarz

Mniejsza pamiec a szybsza czy wieksza a wolniejsza?Odpowiedz nasuwa się sama.Vista jednak potrzebuje szybkiej pamięci nie koniecznie większej niż 1gb.

klaraaaa
komentarz
komentarz
To jest kwestia karty graficznej w laptopie. Wyłącz interfejs Areo w toshibie i będziesz miała podobne użycie pamięci.

Czy to spowoduję obniżenie jakości obrazu ??i pracy komputera ??

Drugie pytanie jak mam to wyłączyć bo nie mam pojęcia

Dzięki z góry za odpowiedź

Gość
komentarz
komentarz
Mniejsza pamiec a szybsza czy wieksza a wolniejsza?Odpowiedz nasuwa się sama.Vista jednak potrzebuje szybkiej pamięci nie koniecznie większej niż 1gb.
To nie jest tematem rozmowy! Kolejny post nie na temat będzie się wiązał z ostrzeżeniem 1xWarn.

Ps. Dyskutować możemy na gg lub na PW.

Klaraaaa - Tak, wyłączenie areo zmienia wygląd systemu na minus, ale zwiększa szybkość działania i ilość dostępnej pamięci.

arcix
komentarz
komentarz

Ja mam 2gb i Vista Home Premium 64-bit zużywa mi około 40-44%.Natomiast kolega ma 2gb w jednej kosci i ta sama Vista zużywa mu okoł 60%.To taka ciekawostka.

klaraaaa
komentarz
komentarz

Oki dzięki, zostanę przy starym ustawieniu martwiłam się że coś nie tak jest z kompem.

Chociaż jestem zawiedziona że tak wolno pracuje, zastanawiałam się czy to nie jest wina tych wszystkich programów dodatkowych Toshiby które są automatycznie zainstalowane ??

Gość
komentarz
komentarz

Te dodatki także zużywają pamięć i przez to jest jej mniej wolnego.

klaraaaa
komentarz
komentarz

Mam dylemat co zrobić z tym laptopem bo to jest irytujące, oglądam fotki i mam włączone dwa filmy i wtedy pojawia mi sie napis że nie mogę już oglądać itp.

Wskaźnik RAM-u szaleje do czerwoności i po wyłączeniu filmów mogłam korzystać dalej z kompa.

Poradźcie co robić ????

Gość
komentarz
komentarz

Wyłącz Areo w windowsie.

klaraaaa
komentarz
komentarz
Wyłącz Areo w windowsie.

Wyłączyłam ale wygląd był obrazów i całego programu był beznadziejny a na wskaźnikach Ram-u minimalna tylko poprawa.

Szukam sposobu aby obraz był dobrej jakości i wszystkich elementów a poprawić funkcjonowanie tego kompa.

Sebastian Skrzypek
komentarz
komentarz

Ceny RAM'u ostatnio bardzo spadły. Wystarczy wpisać na Allegro so-dimm xGB ddr2. W miejscu x należy wpisać interesującą nas wielkość.

Gość
komentarz
komentarz

W tym lapku trzeba wymienić obie pamięci z 2x512 na 2x1Gb. Koszt jest w tym momencie dość znaczny.

klaraaaa
komentarz
komentarz

to jest rozwiązanie ale wtedy stracę gwarancję :mellow:Znalazłam rozwiązanie odinstalowałam wszystkie programy Toshiby i inne dodatki które instalują się automatycznie przy pierwszym uruchomieniu.Laptopik działa bez zarzutu wskaźnik ram-u na 39% Core 1 i Core 2 na malutkich obrotach pracuje.W końcu mogę z niego korzystać i nie denerwować się :D:D:D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.