x-kom hosting

[Rozwiązany] "Usuń dyski lub inny nośnik[...]" - Problem z dyskiem.

Chris Van Green
utworzono
utworzono

Witam Was i proszę o dość szybką pomoc.
Gdy instalowałem Windowsa XP SP3 Prof. to po wczytaniu wszystkich plików potrzebnych do instalacji(debugery jądra itp.) to wywaliło mi następujący komunikat:
[i][b]1.Instalator nie znalazł żadnych dysków twardych zainstalowanych na tym komputerze.
Sprawdź czy wszystkie stacje dysków twardych są zasilane i właściwie podłączone do komputera.

Nie można kontynuować instalacji. Naciśnij klawisz F3, aby zakończyć pracę instalatora.[/b][/i]

Komputer został ponownie uruchomiony i w pierwszym informacyjnym ekranie(no te siwe literki na czarnym tle) widnieje:
[i]Award Medallion BIOS v6.0, An Energy Star Ally
Copyright(C) 1984-2002, Award Software, Inc.
ASUS A7V8X ACPI BIOS Revision 1012
AMD Athlon(TM) XP 2600+
Memory test: 262144K OK
Award Plug and Play BIOS Extension v1.0A
Initialize Plug and Play Cards...
PNP initializing completed
Trend Chip AwayVirus(R) On Guard
[u][b]Detecting Primary Master...
Detecting Primary Slave... None
Detecting Secondary Master... None
Primary Master drive fails
Secondary slave drive fails[/b][/u]
Pres F1 to continue, DEL to enter setup.
05/08/2003 - VT8377 IVT8235-A7V8X[/i]

Gdy wciskam F1 to dzieje się to co w pkt. 1.("Instalator nie znalazł żadnych dysków[...]")
A gdy wciskam DEL to oczywiście wywala BIOS:
A w BIOS'ie chyba najciekawsze rubryki to:
[i][b][u]Primary Master - Auto
Primary Slave - Auto
Secondary Master - Auto
Secondary Slave - User Type HDD(Translation method LBA)[/u][/b][/i]

Gdy wchodzę w jedne z tych rubryk np. Primary Master to najsensowniejsza opcja to Auto, ponieważ nie ma tu do wyboru żadnego konkretnego dysku.

To wszystko co wyżej napisałem dzieje się na zworce [b]MASTER[/b].
Jednak gdy przełączam na zworkę [b]CABLE[/b] to wygląda tak:
[i][b]Primary Master(auto) - ST3120022A[/b][/i]
Ten numer to chyba dysk co???
Te auto w nawiasie oznacza, że w BIOS'ie ustawiłem na Auto a wyświetla ten numer.

Jednak gdy nie wchodzę w BIOS i daję komputerowi trochę czasu(bez bootowania) to po tym ekranie z danymi wywala:
[i][b]"Usuń dyski lub inny nośnik
Zrestartuj naciskając klawisz"[/b][/i]

Gdy naciskam klawisz to komp się nie restartuje tylko pod komunikatem wywala następny ten sam i tak w kółko...

Z ciekawości wróciłem do zworki [b]MASTER[/b] i dzieje się już to samo co na [b]CABLE[/b]:
[i][b]Primary Master(auto) - ST3120022A[/b][/i]
I oczywiście dalej wywala ten komunikat...
Co mam zrobić, żeby normalnie sformatować ten HDD i zainstalować na nim Windowsa???

Proszę o pomoc, będę ogromnie wdzięczny, ponieważ jest to dla mnie ważne, by do poniedziałku problem rozwiązać.
Z GÓRY WIELKIE DZIĘKI ;)

raazor90
komentarz
komentarz

Brak sterowników SATA, poszukaj poradnika na forum

  • Dobra wypowiedź 1
Chris Van Green
komentarz
komentarz (edytowane)

[b]raazor90[/b] - ale to jest dysk ATA/IDE.

Rozwiązanie problemu:
Ustawienie pierwszych dwóch pozycji do bootowania(1 i 2) na disable, a następne 2 pozycje kolejno na CD-ROM i SCSI.

Przy napędzie i HDD zworki ustawione na MASTER.
Napęd podłączony 40-to żyłkową taśmą pod drugi slot IDE na płycie głównej, a HDD 80-cio żyłkową taśmą pod pierwszy slot.
W BIOS'ie ustawić Primary Master - Hard Disk(najlepiej User Type to wtedy zapamięta), a na Secondary Master - CD-ROM.

Oto tyle. Dzięki za próbę pomocy dla [b]raazora90[/b].

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.