x-kom hosting

Monitor nie zawsze wyświetla duże rozdzielczości

bartek
utworzono
utworzono

Tak tak, wiem, że powinienem edytować ostatni post, ale na nowym skrypcie nie da sie zmienić tematu.

Mam stary monitor CRT, co niekoniecznie znaczy, że zły. Po zamontowaniu nowej, wydaje mi się niezłej, karty 7600GT były spore problemy. Teraz już wszystko dobrze, nadal jednak niecałkiem.

Gdy ustawie rozdzielczość 1280 x 1024, monitor czasami poprawnie to wyświetla, ale czasami tylko wszystko się rozmazuje i po omacku muszę wracać do poprzedniej rozdzielczości. Podczas grania w gry jest taki sam problem. Np. Splinter Cell Chaos Theory raz daje się włączyć na 1280x1024, ustawić Shadery na 3.0, ustawić full detale i wszystko gra pięknie. Ale czasami po zwiększeniu rozdzielczości na tak dużą monitor zaczyna się rozmazywać i trzeba podłączać pod tv żeby wrócić do poprzedniej konfiguracji. Podobnie z innymi grami. Jak już w jakiejś da się ustawić 1280x1024 to już potem wszystko jest dobrze. Ale czasami właśnie wszystko się rozmazuje i nic nie widać.

Mam najnowsze stery. Wiem, że nie ma opcji ,pomógł', prosiłbym jednak o pomoc.

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Jaki to monitor?

bartek
komentarz
komentarz

Panasonic SM50i

Wgranie do niego nowych sterów może coś pomóc?

/edit

Maksymalna rozdzielczość to właśnie 1280x1024

Gość
komentarz
komentarz

To jest wina monitora!

Max Resolution: 1280 x 1024 / 65 Hz
Zalecam na nim grać w max. 1024x768. Sterowniki raczej nie maja z tym nic wspólnego.
bartek
komentarz
komentarz

Czyli problem rozwiązany. Dobrze, bo już myślałem, że mam wadliwy monitor.

Dałbym pomógł, ale nie ma ;) Dzięki wielkie za poświęcony czas

P.S. Na jakich ustawieniach gry będą chodziły lepiej:

1024x768 ~80 HZ, czy 1280x1024 65 HZ?

Gość
komentarz
komentarz

1024x768x75Hz - chyba, że możesz dać 80Hz, ale z opisu tego monitora wynika, że 75Hz to max.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.