x-kom hosting

Błąd pamięci RAM

kaqmil
utworzono
utworzono

Witam,
miesiąc temu zakupiłem nowego laptopa
ASUS k52N series, wgrany WINDOWS 7
w zasadzie od początku czasami pojawiają mi się blue screeny co jakiś czas.
Myślałem, że uda się rozwiązać problem po formacie ale jest tak samo, dlatego zacząłem się zagłębiać w problem
zacząłem od sprawdzania RAMU programem memtest z tej strony: http://hcidesign.com/memtest/

Wyniki są niepokojące: 10-12 errorów z takimi podpisami:

Memory error deteced. Copy between 6c0ad0e and 6c0ad0a did not result in accurate copy.
memtest has detected that your computer cannot accurately store data in RAM. You need to fix this.

Oczywiście każdy z innym kodem.

Wynika więc, że problem z ramem wystąpił.

moje pytanie jest takie:
Czy istnieje jakaś możliwość rozwiązania problemu bez wymiany ramu, czy to konieczność?
Czy taki problem jest objęty gwarancją? (w końcu wada jednak uciążliwa i w zasadzie "sprzętowa")
Czy laptop długo pociągnie na takich błędach?

Dodam, że żadnego overcolckingu nie robiłem i nie mam zamiaru robić.

Pozdrawiam
i czekam na pomoc

persik06
komentarz
komentarz (edytowane)

Może najpierw zobacz programem combofix i podaj co ci wyszło.
[color="#ff0000"]
//człowieku, Ty nawet nie wiesz co piszesz
//combofixa nigdy nie stosuje się na własną rękę
//następny spam bądź równie idiotyczna porada zakończy się warnem
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
Gość
komentarz
komentarz

[quote name='kaqmil' date='24 listopad 2010 - 17:55' timestamp='1290614256' post='1128440']
Czy istnieje jakaś możliwość rozwiązania problemu bez wymiany ramu, czy to konieczność?
Czy taki problem jest objęty gwarancją? (w końcu wada jednak uciążliwa i w zasadzie "sprzętowa")
Czy laptop długo pociągnie na takich błędach?

[/quote]
Laptop jest nowy i nadaje się do naprawy gwarancyjnej. Jeżeli memtest wykrywa błędy pamięci, to pamięć nadaje się tylko i wyłącznie do wymiany. Żadnym programem tego nie naprawisz.

Wisnia123
komentarz
komentarz

tak jak wyżej, jeśli laptop jest na gwarancji, a widać gołym okiem, że pamięci są uszkodzone to jak najbardziej należy Ci się ich wymiana. Poza tym, dobrze, że nie podkręcałeś, bo chyba z overclockingiem tracisz gwarancje (chyba) ale mogę się mylić. czym prędzej idź zareklamuj laptopa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.