x-kom hosting

Pentium D 8xx, który najlepszy.?...

Który procek lepszy ???  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Pentium d który najlepszy ?

    • -nieaktualne-
    • -nieaktualne -
    • 805 2x 2.66 GHz
    • 820 2x 2.8 GHz
    • 840 2x 3.2 GHz


drono
komentarz
komentarz (edytowane)

A znasz jakieś tanie (do 200zł) i wydajne karty na low profile ?? Aha ,da radę w ogóle podkręcić kartę graficzną ?? bo razem z tą kartą dostałem program gamer hud i moge w nim zmieniać taktowanie ale nie zauważyłem zmian... ten program jest do kręcenia czy do czego ?? bo mam tam taktowanie pamięci procesora karty i coś jeszcze ale nie pamiętam co...

Jeszcze Jedna bardzo ważna rzecz!!!! Nie bo nie dostałem odpowiedzi... ten procek d840 na pewno mi wejdzie?? Przejrzyj te stronę tam pisze że seria d8xx a w ramce jest cytat up to d820 - http://uk.ts.fujitsu.com/rl/servicesupport/techsupport/professionalpc/ESPRIMO/Datasheets/ds_esprimo_e(2).pdf

to znaczy że wejdą mi wszystkie procki z serii D8xx czy tylko do 820? Proszę o szybką odp.

Gość
komentarz
komentarz

Karty na low profile są słabe, więc zakup nowej karty nie poprawi w znaczny sposób wydajności. Różnica między D820 a D840 to tylko różnica w mnożniku - 2 stopnie, ale najważniejsze różnica to pobór mocy - D840 - 130 W, D820 -95 W. Producent przewidział, że procesory z TDP >100 W mogą mieć problemy z odprowadzeniem ciepła oraz płyta ma słabą sekcję zasilania.

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Ale powinien być chyba jakiś zapas... jak sądzisz ?? A czujnik temperatury procka jest w płycie czy w procesorze? moje chłodzenie wystarczy ?? a tak w ogóle to lepszy d805 czy d820 ??

Gość
komentarz
komentarz

Komputery desktopowe są tworzenia do korzystania z aplikacji biurowych gdzie nie są potrzebne super wydajne podzespoły. Różnica między D805 a D820 to 400 MHz na rdzeniu. BOXowe chłodzenie wystarczy.  

  • Dobra wypowiedź 1
drono
komentarz
komentarz

Właśnie zakupiłem d820 jeszcze nie doszedł ale myślę że stanie się to wkrótce... A mógłbym dostać jakieś porównanie
Tego Celerona D346 z tym Pentium D820?? Jedyny test jaki znalazłem to ten -
http://benchit.pl/procesory/Intel/Celeron+D/346
i zapowiada się całkiem nie najgorzej ;]:D,a co do karty to odpaliłem gamer hud i podkręciłem ja troszkę... :D uzyskując tym samym około 5 FPS...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.