x-kom hosting

Czy do dysku SATA III jest potrzebny inny kabel niż do SATA II?

kriss4
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam zakupiłem sobie dysk caviar blac z sata III 1000Gb a przedtem miałem dysk z sata II czy przy sata III potrzebny jest inny kabel sata?

Dżakub
komentarz
komentarz

Jaką masz płytę.
Bo możliwe (ale nie jestem pewien) że SATA III nie jest kompatybilne z twoją płytą główną, bo obsługuje tylko SATA II.

webber
komentarz
komentarz

Zdaje się, że kable SATA III są nieco inne, jednak standard ten zachowuje kompatybilność wsteczną. Mówiąc inaczej - nawet stary kabel SATA będzie działał.

kriss4
komentarz
komentarz

mam msi 870A -g54 obsługuje sata III ale wogóle nie czuje roóznicy w dyskach tamten miałem segate baracuda 500gb 16mb buforu a ten ma 1000gb 64 mb buforu a wydajnosc dysków nawet w ocenie wydajnosci widnows 7 sie nie zmianiła jest taka sama jak w segate

Witam pomoze mi ktos?a moze trzeba cos zrobic przy płycie zeby ta sata III działała?ale moim zdaniem powinna działas gdy podłacze ten dysk pod płyte głowną

Gość
komentarz
komentarz

Po pierwsze test wydajności Windowsa nie traktowałbym jako wiarygodne źródło. Po drugie zwykłe dyski nie potrafią w pełni wykorzystać SATA II a co mówić o SATA III.

cubeaim
komentarz
komentarz

SATA 3 jest uzasadnione TYLKO w przypadku najszybszych dysków SSD i zaawansowanych metod ich łączenia.

  • Dobra wypowiedź 1
bartek86
komentarz
komentarz

SATAIII to standard przesyłu danych do 6GB/s nikt nie powiedział że dysk będzie miał taką wydajność zainstaluj program HDtune i tam masz benchmark

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]SATAIII to standard przesyłu danych do 6GB/s[/quote]
Chyba 6gb/s :E. Rzeczywisty przesył SATA III to 750 MB, w praktyce maksymalnie do 200 MB.

[quote]SATA 3 jest uzasadnione TYLKO w przypadku najszybszych dysków SSD[/quote]
Podstawowe SSD są droższe od HDD talerzowych. Dobry dysk SSD 60 GB/s to wydatek ~400 zł.

[quote]zaawansowanych metod ich łączenia.[/quote]
Większość użytkowników nie stosuje macierz, a to one przyczyniają się do wzrostu przepustowości danych.

  • 10 miesięcy później...
moninml
komentarz
komentarz

odświeżam temat.

zakupiłem dysk SSD na sata 3 oraz płytę główną z złączem sata 3. Zastanawia mnie czy są jakieś specjalne kable sata do trzeciej generacji? Znalazłem w necie jakieś oferty specjalnych kabli na sata 3 ale nie wiem czy to chwyt reklamowy czy na prawdę różnią się konstrukcją od tych które były przeznaczone do poprzednich wersji standardu sata.

Igorrodz
komentarz
komentarz

A w zestawie z dyskiem SSD / płytą nie dostałeś odpowiedniego kabla?

moninml
komentarz
komentarz

kupiłem płyte OEM bez kabli do dysku kabla nie było.

sUb
komentarz
komentarz

Się nie dziw wersja OEM sam dysk.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.