x-kom hosting

Problem z monitorem, wyłącza się po paru sekundach

pitusk
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem z monitorem. Od paru dni tuż po włączeniu monitora wszystko odpala się świetnie aż do momentu pojawienia się ekranu logowania Windowsa. Tuż po tym ekran przechodzi w tryb czuwania (czarny ekran, mrugająca lampka), nie da się go wyłączyć ani nie reaguje na żadne przyciski na monitorze. Z głośników dobywa się odgłos logowania do systemu ale monitor nie reaguje. Czasem po paru restartach komputera i monitora jest reakcja. Ekran również się wyłącza ale tuż po zalogowaniu się budzi.
Co robić?
Mój monitor to Samsung 932GW 19'.
Będę szalenie wdzięczny za pomoc.

Uprzedzając pytania: Próbowałem komputer podpiąć pod TV i w tym wypadku wszystko działało bez zarzutu.

antos
komentarz
komentarz

W takim razie wygląda na to, że monitor przechodzi w tryb stan-by lub awaryjny po zmianie rozdzielczości na wyższą. Spróbuj podczas uruchamiania kompa wcisnąć F5. Pokażą Ci się zaawansowane opcje uruchamiania systemu Windows. Wybierzesz "Uruchom w trybie VGA" Jeżeli wtedy Ci się nie uruchomi to masz niestety coś z monitorem, że nie chce wchodzić na wyższe rozdzielczości lub częstotliwości odświeżania. Czyli raczej serwis Cię czeka.
Druga opcja to uszkodzony sterownik karty graficznej. Przeinstaluj go na najnowszy pod podłączonym TV jeżeli masz taką możliwość. A jeżeli masz możliwość to sprawdź monitor na innym źródle sygnału. Jak się zachowa.

pitusk
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='antos' timestamp='1290377474' post='1126961']
W takim razie wygląda na to, że monitor przechodzi w tryb stan-by lub awaryjny po zmianie rozdzielczości na wyższą. Spróbuj podczas uruchamiania kompa wcisnąć F5. Pokażą Ci się zaawansowane opcje uruchamiania systemu Windows. Wybierzesz "Uruchom w trybie VGA" Jeżeli wtedy Ci się nie uruchomi to masz niestety coś z monitorem, że nie chce wchodzić na wyższe rozdzielczości lub częstotliwości odświeżania. Czyli raczej serwis Cię czeka.
Druga opcja to uszkodzony sterownik karty graficznej. Przeinstaluj go na najnowszy pod podłączonym TV jeżeli masz taką możliwość. A jeżeli masz możliwość to sprawdź monitor na innym źródle sygnału. Jak się zachowa.
[/quote]

Dziękuję za odpowiedź.
Zgodnie z radą przeinstalowałem sterowniki karty na najnowsze. Restartowałem go kilkakrotnie sprawdzając czy problem znikł, wydawało się że tak. ALE... Po wyłączeniu sprzętu na noc (wyłączenia monitora i wyłączenia listwy) problem powrócił.
Dzisiaj w ogóle miał problemy z włączeniem się... Od razu przechodził w tryb stand-by (normalnie w lewym górnym rogu ekranu miga ramka cyfa albo analog, szukając źródła sygnału) po paru restartach komputera i monitora w końcu ożył, przy logowaniu do systemu znowu zdechł. Pomogło dopiero odpalenie w trybie VGA. Teraz już w ogóle z głupiałem... ;(
Co teraz?

Edytowane przez pitusk
antos
komentarz
komentarz

A działa bez problemu w tym VGA?
Bo wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną.

pitusk
komentarz
komentarz

[quote name='antos' timestamp='1290464381' post='1127505']
A działa bez problemu w tym VGA?
Bo wygląda to na uszkodzoną kartę graficzną.
[/quote]

Dzisiaj w ogóle nie mogłem odpalić monitora... od razu przechodził w tryb czuwania. W końcu udało mi się go uruchomić ale i tak logowanie przebiegało z przerwami w dostawie wizji... W ciągu dnia nie ma żadnych problemów z monitorem. Można włączać i wyłączać komputer i monitor i nie pojawia się żaden problem. Kłopoty są tylko rano (przy pierwszych uruchomieniach), po nocy kiedy monitor nie pracuje i jest odłączony od prądu. A co dziwniejsze nie jestem w stanie wyczuć co odnosi skutek czy gmeranie przy monitorze czy ciągłe restarty peceta. Jestem totalnie bezradny. W trybie VGA uruchomiłem go tylko raz. Bo monitor na dzień dobry odmawia wyświetlania czegokolwiek, gdy już się go uruchomi to zazwyczaj się mnie pyta czy przejść w tryb awaryjny: uruchamiam go w normalnym i działa...

Gość
komentarz
komentarz

To wygląda na uszkodzone kondensatory na płytce zasilacza. Przez to nie uruchamia się przetwornica, która podaje napięcie na świetlówki monitora. Dlatego masz taki efekt. Jak się na tym znasz, to wymień kondensatory przy cewkach wysokonapięciowych w zasilaczu monitora.

  • 3 tygodnie później...
pitusk
komentarz
komentarz

[quote name='puciek' timestamp='1290512806' post='1127660']
To wygląda na uszkodzone kondensatory na płytce zasilacza. Przez to nie uruchamia się przetwornica, która podaje napięcie na świetlówki monitora. Dlatego masz taki efekt. Jak się na tym znasz, to wymień kondensatory przy cewkach wysokonapięciowych w zasilaczu monitora.
[/quote]

Dzięki. Niestety nie znam się na tym. A serwisy albo nie chcą mi przyjąć monitora do naprawy albo chcą za to jakieś chore pieniądze przez co nie opłaca mi się go naprawiać. Toteż rozglądam się za nowym monitorem. I tu też przydała by mi się pomoc kogoś życzliwego znającego się na sprzęcie... Oglądałem przeróżne monitory ale totalnie nie wiem co wybrać. W sumie ograniczyłem wybór do dwóch monitorów: Benq GL2240M i Samsung BX2231 oba monitory są 21,5' z podświetleniem LED. Różnica w cenie nieduża. Natomiast Benq musiałbym podpiąć DVI a Samsunga HDMI (w karcie graficznej mam oba wejścia). Ciekaw jestem waszej opinii. Jeśli macie lepszy pomysły na sprzęt w cenie do 600zł to piszcie też... Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.