x-kom hosting

Instalacja Windows 95 na starym laptopie

Krefky
utworzono
utworzono

Witam
Chciałbym zainstalować sobie na swoim staruuśkim laptopie Windows 95.
Kiedyś był na nim Windows 98 ale uznałem że komputer średnio sobie z nim radzi z powodu małej ilości pamięci. Sformatowałem dysk i zabrałem się za instalację.
Jakież było moje zdziwienie, kiedy po włączeniu komputera wyskoczył mi komunikat: "nieprawidłowy dysk wymień dysk i naciśnij dowolny klawisz".
Chciałem wejść w BIOS żeby bootowało mi CD z dyskietką startową, ale nie mam pojęcia jak!
Utknąłem. Prosiłbym o jakąś radę jak na tym poczciwym staruszku - komputerze, odpalić drugiego poczciwego staruszka tj. Win 95.

Ah Dodam jeszcze tylko że jest to laptop Compaq Armada 7350MD

  • 1 miesiąc później...

kelloco2
komentarz
komentarz

Jak to laptop to zawsze w pierszej kolejności bootuje się z CD/DVD. Przynajmniej na moją logikę tak powinno być. Więc problem leży raczej w tym że źle przygotowałeś płytę bootowalną z tym windowsem. Sprubój jeszcze raz w nero czy gdzie bo instalowałem kiedys na Compaq Win95 i problem leżał włąsnie w tym. Może znajdziesz ISO z Win95 wydanym na CD bootowalnym to nie będziesz musiał się trudzić.
Compaq w tych starszych laptopach stosował takie dziwne rozwiązanie że bios uruchamiało się z bootowalnej CD

  • 3 miesiące później...
adrianoziomek
komentarz
komentarz

Jest coś takiego że uruchamia sie taki program musisz go na dyskietke nagrać i możesz bootować z płyty coś takiego się stosowało przy instalacji naprzykład:Windows ME chyba sięto nazywa BootDisk
[url="http://chomikuj.pl/agus464/Systemy+operacyjne/Boot+Disk+-+Windows+Me,409327643.IMA"]Tu masz ten bootdisk[/url]
Proszę ;)
Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.