x-kom hosting

system sie nie uruchamia przez pamięć

007arek
utworzono
utworzono

Witam, mam problem z nową pamięcią.
Dziś kupiłem nową pamięć ddr2 patriot 2gb 800mhz LC5, gdy już włożyłem do już istniejącej 1204 MB 667MHz HYNIX LC5okazało się że system (posiadam windows xp) nie chce się włączyć nawet w trybie awaryjnym. Moja płyta główna to asus P5VD2-VM/SI.
Teraz tak mam dwa sloty i jak włożę najpierw 2 gb a potem 1 i na odwrót to występuje problem, jednak jak wyjmę kość z 1gb i zostawię 2gb to uruchamia się system. Najbardziej się zdziwiłem jak dwie kości są włożone a odczepię kartę graficzną geforce gt 240 500mb i podłączę do zintegrowanej grafy to bez problemu uruchamia się system i widzi 3giga. Podsumowując, pamięć którą kupiłem wydaje się być ok chodzi nawet ze starą tylko jak odłączę grafe.
Proszę o szybką odpowiedź bo nie wiem czy jest jakaś, żeby system uruchamiał się bez problemów i widział 3 gb, muszę wiedzieć aby zwrócić jak najszybciej pamięć.

Drino
komentarz
komentarz

Witam,

Nie można mieszać dwóch pamięci z różnymi szybkościami chyba że ustawisz w biosie ręcznie na 667 i CL na takie same wartości tych drugich słabszych ramów ale osobiście uważam że to kompletnie nie ma sensu, ponieważ obniżasz wydajność swojego PC po poprzez ograniczanie dobrych pamięci 800mhz więc wyjmij kość 1024 mb i zostaw tylko 2048 na 800 mhz bo będzie znacznie wydajniej niż 3gb na 667 z reszta więcej na XP ci nie potrzebne.

Pzdr

007arek
komentarz
komentarz

Jutro spróbuje wymienić tą pamięć aby miała tą samą częstotliwość.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.