x-kom hosting

[rozwiązany]chłodzenie Obudowy

Snakers
utworzono
utworzono

Witam. Mam pytanie. Czy lepiej jak dam wiatrak pod zasilacz żeby wysysał powietrze z obudowy, czy lepiej jak założe wiatrak z przodu obudowy, żeby wdmuchiwał powietrze do obudowy? A może dać z przodu i z tyłu wiatrak?

Datex
komentarz
komentarz

Z przodu niech wiatrak wdmuchuje powietrze, natomiast z tyłu pod zasilaczem niech wiatrak powietrze wysysa na zewnątrz.

luq
komentarz
komentarz
Witam. Mam pytanie. Czy lepiej jak dam wiatrak pod zasilacz żeby wysysał powietrze z obudowy, czy lepiej jak założe wiatrak z przodu obudowy, żeby wdmuchiwał powietrze do obudowy? A może dać z przodu i z tyłu wiatrak?

Najlepiej jak dasz 2.

Jeden z przodu który będzie jak już napisałeś wdmuchiwał a drugi z tyłu który będzie wydmuchiwał.

Wtedy będziesz miał optymalną cyrkulacje powietrza.

arcix
komentarz
komentarz

Zdecydowanie jeden wentyl z przodu 120mm a drugi z tyłu 120mm.Jak buda nie będzie stala pod sciana to wsystko będzie ok.

Silver
komentarz
komentarz

Zgadzam się z arcixem

Gość
komentarz
komentarz

a jak bedzie stala pod sciana to mozesz dac na gorze obudowy jakis wentylator

Kamik47
komentarz
komentarz

nie wiesz jak zalozyc chlodzenie? masz 1000 bo spadlo ci z nieba? kup

https://ssl.allegro.pl/item227664250_therma...z_25cm_wen.html

mysle ze gdzies indziej kupilby taniej :P

Boski4
komentarz
komentarz

Kamik47 podał najlepszy sposób na umieszczenie wiatraczków sam mam tak rozmieszczone w mojej obudowie.

arcix
komentarz
komentarz

Najlepszy ale zarazem bardzo drogi.Tak jak podałem powyżej,jest to chyba najłatwiejszy sposób i niedrogi.Można zamknąc sie w 30zł !!! i miec bardzo dobry efekt.

ambas
komentarz
komentarz

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2034-all

Tutaj jest napisane jakie wyjście daje najlepsze efekty.

Snakers
komentarz
komentarz

Dzieki chłopaki. Dam jeden z przodu żeby wdmuchiwał do obudowy a drugi pod zasilacz zeby wysysał. :)

modelmaniak6
komentarz
komentarz

ja chce zrobic tak samo majk moj popszednik jeden z tyłu i jeden z przodu ale problem jest taki ze na płycie głownej mam tylko miejcse na jeden wentylatorek co mam zrobić?

ambas
komentarz
komentarz

Wiatraki można podpinać nie tylko pod wejścia na płycie głównej ale również pod wtyczke molex.

modelmaniak6
komentarz
komentarz

A gdzie znajduje sie ta wtyczka?

ambas
komentarz
komentarz

Wtyczka molex znajduje sie na kablach wychodzących z zasilacza. Do niej podłącza sie np. napędy czy dyski twarde.

modelmaniak6
komentarz
komentarz

I musze wtedy kupić specjalne przejscie z tego kabla na ten taki mniejszy. A pozatym jak wylącze kompa to wentylatorki tez sie wylacza czy bede musial wylanczac i wlanczac caly zasilacz?

Datex
komentarz
komentarz
I musze wtedy kupić specjalne przejscie z tego kabla na ten taki mniejszy.

Jeżeli chcesz wiatrak podpinać do zasilacza to tak.

http://www.allegro.pl/item229218385_dodatk...torow_6szt.html

modelmaniak6
komentarz
komentarz

A pozatym jak wylącze kompa to wentylatorki tez sie wylacza czy bede musial wylanczac i wlanczac caly zasilacz?

Lewy12
komentarz
komentarz
A pozatym jak wylącze kompa to wentylatorki tez sie wylacza czy bede musial wylanczac i wlanczac caly zasilacz?

Wyłączą się razem z kompem.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.