x-kom hosting

jak przestawić napięcie w biosie dla pamięci ram

ziarno_1984
utworzono
utworzono

Witam chciałem zmienić napięcie dla mojej pamięci ponieważ sądzę że 1.8 jest za małe próbowałem zmienić z auto ale tam nawet nie da rady zmienić w pamięci nic czy ktoś może mi poradzić jak to zrobić ? Załączyłem załącznik z biosu uciąłem dwie linijki które powinny być u samej góry to są:
- Ai Overclock Tuner ( Auto )
- Fsb Strap to North Bridge ( Auto )
i dopiero po tym te zdjęcie jest.

webber
komentarz
komentarz

Po co chcesz zwiększać napięcie? 1.8V to standardowe napięcie dla większości modułów DDR2. Jeżeli wszystko pracuje stabilnie i nie masz zamiaru podkręcać, to zostaw tak jak jest.


Jeżeli jednak musisz zmienić napięcie to interesującą Cię opcją jest [i]Memory Voltage[/i]. Jeżeli nie możesz go zmienić, to najprawdopodobniej trzeba będzie wyłączyć [i]auto[/i] z którejś innej opcji, nie jestem jednak pewien której - nie orientuję się w płytach Asusa. Jeżeli nie będziesz w stanie dojść do tego sam to sprawdź w instrukcji.

ziarno_1984
komentarz
komentarz

mam pamięć OCZ platinium cl4 800 i gdzieś wyczytałem że napięcie dla tych pamięci jest od 1.9 - 2.1 V , ale dzięki za odpowiedź

webber
komentarz
komentarz

Pamięci OCZ sprzedawane są w plastikowych blistrach z kawałkiem tekturki - powinno być na niej nadrukowane optymalne napięcie. Dla tych Platinumów wynosi ono 2.1V.

ziarno_1984
komentarz
komentarz (edytowane)

no właśnie i dlatego chce zwiększyć

Już przestawiłem napięcie wszystko gra tylko czy w CPU - Z mi nie pokazuje tego napięcia .

Edytowane przez ziarno_1984
Gość
komentarz
komentarz

CPU-Z zakładka SPD, masz podane napięcia do poszczególnych ustawień w MHz-cach. Ustaw takie w BIOS-ie. Aktualne napięcia sprawdzisz w programach, np. SIW - i dużo innych ustawień.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.