x-kom hosting

DDR3 Do DDR2

Kozimax
utworzono
utworzono

Witam :)

Potrzebowałem płytę główną która ma 4 wejścia na ram DDR2 lecz nie patrząc zamówiłem AsRocka który ma 4 wejścia na ram lecz 2 wejścia na DDR2 i dwa wejścia na DDR3. Posiadam 3 kości ramu DDR2 (512mb, 512mb, 1gb) i zamówiłem jedną kość też wczoraj 2GB DDR2. Teraz mam problem ponieważ przeczytałem dzisiaj, że płyta ma takie wejścia. A pytanie brzmi czy da się jakoś zrobić aby do wejścia DDR3 podłączyć ram DDR2 ?

www.skrypty.pro
komentarz
komentarz

jasne ze sie nie da, to bylby producencki absurd

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Różnica pomiędzy DDR3 a DDR2 polega również na tym, że do gniazda DDR3 nie wciśniesz DDR2, ponieważ te "rowki" są w innym miejscu na kościach DDR2 i DDR3 i muszą pasować do konkretnego gniazda. Poniżej przykład na obrazku

[img]http://kadakam.files.wordpress.com/2008/12/ram_kadakam.jpg[/img]

Kozimax
komentarz
komentarz (edytowane)

Dobra dziękuje za pomoc. Jak by ktoś chciał kupić 2x kość 512MB DDR2 lub 2GB Ram do laptopa mała kość GDRR2 to piszcie :)
[color="#ff0000"]
//od takich stwierdzeń masz dział Giełda
//dan[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.