x-kom hosting

MAC - Gdzie się z tym spotkaliśmy?

Gdzie się z tym spotkaliśmy?  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. "Spotkałeś" się z Macintoshem?

    • Tak
      13
    • Nie
      1
    • Nie pamiętam
      2


www.winandgame.fora.pl
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie. Gdzie się spotkaliśmy z takimi komputerami?

Ja głównie w serialach i na filmach. Czasem też na jakiś stronkach internetowych... bardzo podoba mi się grafika MAC'a (nie znam wersji). Czasem nawet zastanawiałem się czyby nie przenieść się właśnie z PC na MAC'a, ale przyzwyczaiłem się do Windows 7 i oczekuję następnej wersji :)
Znalazłem:
[URL=http://img21.imageshack.us/i/qtendframeswitcher20090.jpg/][img]http://img21.imageshack.us/img21/1317/qtendframeswitcher20090.jpg[/img][/URL]

[URL=http://img341.imageshack.us/i/macminimacosx1024.jpg/][img]http://img341.imageshack.us/img341/1645/macminimacosx1024.jpg[/img][/URL]

[img]http://www.imediacreator.com/images/mac-dvd-creator-standard/mac-snowleopard-dvd-burner-sc.jpg[/img]

Ehhh... no ładne. To drugie trochę przypomina mi Windows 7.

[right]Więcej na http://www.winandgame.fora.pl/mac,28/gdzie-sie-z-tym-spotkalismy,100.html
[/right]

cubEE18
komentarz
komentarz

Ja się spotkałem w szkolę, mamy całą jedną salę z macintoshami. Cudów nie ma - ponoć są bezawaryjne ale nie widzę ponad tym przewag nad Widnowsem

www.winandgame.fora.pl
komentarz
komentarz (edytowane)

U mnie w szkole jest Vista (Windows) :pff: Strasznie mi się ten system nie podoba, ale wracając do Macintosha:
Tak z ciekawości - jaką masz wersję Macintosha w szkole?
Ja myślę, że Macintosh'y są porównywalne do Windowsa... Microsoft miał zbyt dużą wyobraźnie i jest zbyt dużo okienek typu ERROR ;)

CeleronHG
komentarz
komentarz (edytowane)

Ja też się spotkałem z MAC w szkole :) jak to pierwszy raz zobaczyłem to się zacz[color="#ff0000"]ą[/color]łem śmiać heh :D z początku nie wiedziałem nawet jak wejść w internet :P

  • 4 tygodnie później...
kustra1998
komentarz
komentarz

Mac jest fajny

  • 2 tygodnie później...
MihauCrossX
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Microsoft miał zbyt dużą wyobraźnie i jest zbyt dużo okienek typu ERROR[/quote]
W Mac'ach jest "Wirujące Koło Śmierci".

[quote]bardzo podoba mi się grafika MAC'a[/quote]
Podobny interfrejs graficzny do Mac'a ma Linux Ubuntu właściwie wszystkie wersje.

Mój tata ma MacBooka Pro z zainstalowanym na nim Mac OS X Snow Leopard czyli najnowszy system Apple (nowszy ma się pojawić w lato 2011 będzie to Mac OS X Lion), jest grafikiem a Mac oferuje większą wydajność na laptopach tej samej firmy czyli Apple, od konkurencyjnego Windowsa, który boryka się z optymalizacją. Sam często z niego korzystam, ale nie jestem przekonany zbytnio do Mac'ów. Jest to system dla osób ceniących sobie prostotę i łatwość obsługi oraz oczywiście wygląd. W Polsce jest to bardzo rzadko spotykany system. Za to w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie najpopularniejszy zaraz po Windowsie. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej cena komputerów sprzedawanych z tym systemem :D(W końcu to Apple, a za możliwość posiadania komputera z nadgryzionym jabłuszkiem srogo się płaci :D) Większość użytkowników Mac'a to albo ci którzy nie mają co robić z pieniędzmi i, albo ci którzy są fanami nadgryzionego jabłuszka, albo ci którzy mają dużo pieniędzy, nie znają się wcale na komputerach i chcą cieszyć się bezawaryjną pracą.

Skrash
komentarz
komentarz

[quote]MAC - Gdzie się z tym spotkaliśmy?[/quote]
Ja widziałem MAC-a, jak wjeżdżałem na 3 piętro w Warszawskich Złotych Tarasach to był po lewo, po prawo był KFC, a dalej Subway i Burger King

www.winandgame.fora.pl
komentarz
komentarz

[quote name='MihauCrossX' timestamp='1293406785' post='1152067']
W Mac'ach jest "Wirujące Koło Śmierci".


Podobny interfrejs graficzny do Mac'a ma Linux Ubuntu właściwie wszystkie wersje.

Mój tata ma MacBooka Pro z zainstalowanym na nim Mac OS X Snow Leopard czyli najnowszy system Apple (nowszy ma się pojawić w lato 2011 będzie to Mac OS X Lion), jest grafikiem a Mac oferuje większą wydajność na laptopach tej samej firmy czyli Apple, od konkurencyjnego Windowsa, który boryka się z optymalizacją. Sam często z niego korzystam, ale nie jestem przekonany zbytnio do Mac'ów. Jest to system dla osób ceniących sobie prostotę i łatwość obsługi oraz oczywiście wygląd. W Polsce jest to bardzo rzadko spotykany system. Za to w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie najpopularniejszy zaraz po Windowsie. Przyczyną tego jest najprawdopodobniej cena komputerów sprzedawanych z tym systemem :D(W końcu to Apple, a za możliwość posiadania komputera z nadgryzionym jabłuszkiem srogo się płaci :D) Większość użytkowników Mac'a to albo ci którzy nie mają co robić z pieniędzmi i, albo ci którzy są fanami nadgryzionego jabłuszka, albo ci którzy mają dużo pieniędzy, nie znają się wcale na komputerach i chcą cieszyć się bezawaryjną pracą.
[/quote]
Heh... "Wirujące Koło Śmierci" :D Coś o tym słyszałem... Wpiszcie sobie na You Tube frazę "MAC vs PC"... wyskoczy Wam kilkadziesiąt fajnych filmików ;]

Hmmm... czy ja wiem? Linux dorównuje Macintoshkiej [ <-- mogłem się pomylić przy pisaniu tego wyrazu] jakości, ale Macintosh faktycznie jest najlepszym systemem dla biura i pracy, Linux za to zdecydowania dla programistów, a Windows do gier [to są moje teorie ;] ]. Z chęcią poszukam o tym Lionie kilka informacji :) Heh... trudno się dziwić amerykanom i Kanadyjczykom, że stać ich na tak dobry sprzęt: ZARABIAJĄ 2x WIĘCEJ OD POLAKA :/

P.S.
Widać, że autor MAC'a ma bzika na punkcie kotów: Śnieżna pantera, Lew - co jeszcze?

[color="#ff0000"]//po co piszesz dwa posty pod sobą? nie możesz edytować pierwszego posta?
//dan[/color]

MihauCrossX
komentarz
komentarz

[quote]Hmmm... czy ja wiem? Linux dorównuje Macintoshkiej [ <-- mogłem się pomylić przy pisaniu tego wyrazu] jakości[/quote]
Linux jest darmowym systemem, Mac już nie... Więc właściwie nie ma co porównywać, mówię tylko o podobnym interfejsie graficznym. Są zwolennicy Mac'a jaki i Linuxa oczywiście i Windowsa, jak i innych systemów. Ci co kupują komputery Apple mają preinstalowany system Mac OS X i raczej się tym nie przejmują. Ci co kupują PC'ty w większości mają preinstalowany system Windows i 50% z nich także się tym nie interesuje. Za to Linux'a można spotkać jako preinstalowany system w PC'tach, ale jest to rzadkością. Preinstaluje się go tylko dlatego, że jest darmowy, aby komputer dla przeciętnego Kowalskiego był tańszy niż komputer z Windowsem. Jednak Linux to system dla bardziej zaawansowanych użytkowników, nie zbytnio nadaje się do rozrywki, za to jest idealny do internetu i dla programistów jak już wspomniałeś.

  • 3 tygodnie później...
cmaniak
komentarz
komentarz

Ja się spotkałem u rodziny , w telewizji , internet i testowałem go w pewnym programie bez instalacji nowego systemu.

www.winandgame.fora.pl
komentarz
komentarz

[quote name='cManiak' timestamp='1295297890' post='1173801']
(...) i testowałem go w pewnym programie bez instalacji nowego systemu.
[/quote]
W jakim? Virtual Machine?

Misiek!
komentarz
komentarz

Jak ktoś chce może sobie Leoparda przetestować na zwykłym pc, czy virtual pc.
Są dwa znane mi sposoby:
1. zamontowanie w komputerze pc takiego małego urządzonka, które można znaleźć na aukcjach, wtedy można zainstalować normalnie system.
2. ściągnięcie z Internetu wersji leoparda pozbawionej modułu sprawdzania sprzętu

Oczywiście nikogo do tego nie zachęcam do ściągania nielegalnie z Internetu, więc nie życzę sobie, aby ktoś dał mi ostrzeżenie, za propagowanie piractwa.

Leopard i Windows działają na tych samych platformach, wszędzie te same wnętrzności, więc i Leopard będzie chodził na zwykłym PC (Apple wbudowało właśnie tą blokadę sprawdzającą sprzęt, aby zapobiec instalowaniu systemu na zwykłych pc), tak samo jak Windows dobrze chodzi na macu.

brakprzypisanejnazwy
komentarz
komentarz

Ja spotkałem się z Mac ` iem w saturnie xD (o sklep chodzi dla mniej doinformowanych ;)) fajny system ale przyzwyczajony jestem do windowsa ;)

  • 3 tygodnie później...
Duban
komentarz
komentarz

[quote name='Kubex52' date='27 grudzień 2010 - 08:37' timestamp='1293435591' post='1152131']
ZARABIAJĄ 2x WIĘCEJ OD POLAKA :/
[/quote]Może i tak, ale i komfot życia mają wyższy = droższy :)

Wracając do Macintoshy:
Bardzo podoba mi się ten system, wszystko jest dopracowane i zoptymalizowane.

Sam kupiłem sobie iPoda touch by mieć namiastkę Apple :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.