x-kom hosting

Wyższa rozdzielczośc = spadek FPS?

ladovnik
utworzono
utworzono

Witam. Obecnie korzystam z rozdzielczości 1280x1024 w moim monitorze LCD 17". Rozważam jednak zakup monitora panoramicznego 21,5" z rozdzielczością Full HD, czyli 1920x1080. Słyszałem, że na większej rozdzielczości mogę zauważyć w grach spadek FPS. Czy możecie mi powiedzieć, jaki to może być mniej więcej spadek?

Mój sprzęt to:
[code]GIGABYTE GeForce GTX 260 896mb OC (fabryczne)
AMD Phenom II X2 550 2x3,1GHz
GoodRam DDR3 2x2GB 1333MHz[/code]

Pozdrawiam,
ladovnik

Durango24
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak kolego. TO jest oczywiste. Zmiana rozdzielczości na większą wiąże się z obciazeniem karty graf bo karta ma więcej pikseli do wypełnienia. To jak duży będzie spadek zależy już od samej karty graficznej.

Jeżeli będziesz chciał grać na rodziałce 1920x1080, karta to odczuje . Spadek będzie zauważalny. Oczywiści zależy też na jakiej grze.
Tutaj masz wykaz osciagów gtx260 [url="http://www.google.pl/url?sa=t&source=web&cd=1&ved=0CBUQFjAA&url=http%3A%2F%2Fbenchit.pl%2Fkarty%2Bgraficzne%2FNVIDIA%2FGeForce%2FGTX%2B260%2F-%2F896&rct=j&q=gtx%20260%20test&ei=WgnlTOr1DYuIhQecqITbDA&usg=AFQjCNGCHw-5Wv26ryG0lOwSc3e6FKklzA&sig2=8NvyvPLTKITcvGo-M2qpmA&cad=rja"]BENCHIT[/url]

Mirror
komentarz
komentarz

Podkręć procesor bo ten Phenom blokuje te 260tke.

[quote]* rozdzielczość FullHD (1080x1020) na monitorze mniejszym jak 23” jest wg nas kompletnie bezzasadna, jednak rozwój rynku LCD idący w kierunku rozmiaru 16:9 powoduje, iż monitory 21,5” FullHD znalazły się w polecanych aby mieć jak najszerszy wybór. [/quote]

cytat z polecanych

  • Dobra wypowiedź 1
ladovnik
komentarz
komentarz

Z testów wynika, że przez tę zmianę rozdzielczości FPS nieraz spada o połowę... więc chyba zostanę przy swoim obecnym monitorze...

Mirror
komentarz
komentarz

No o ile do rozdzielczości 1680x1050 (taką ci właśnie polecam - w monitorach 22") jakoś zbytnio się liczba FPS nie zmienia to przy Full HD wiele kart nagle wymięka. Jest to taka granica wyznaczająca czy karta jest "domowa" czy "progejmerska".

ladovnik
komentarz
komentarz

No tak, ale z tego co mi się wydaje, jeśli monitor ma zalecaną rozdzielczość Full HD, to na wszystkich innych rozdzielczościach obraz wygląda już gorzej niż na tej zalecanej (jest nieostry, rozmazany, itp.).

Mirror
komentarz
komentarz

No tak, dlatego proponuję ci wziąć monitor z rozdzielczością 1680x1050 a nie 1920x1080. Raz, że mniejsza rozdzielczość, dwa, że i tak tego Full HD właściwie nie zauważysz, trzy, że przy Full HD to wcale nie będzie 22" tylko 21,5" i to w proporcjach 16:9.

ladovnik
komentarz
komentarz

A są w ogóle monitory o takiej rozdzielczości? Bo z tego co patrzyłem teraz na stronie pewnego sklepu, to albo mają monitory 21,5" z rozdzielczością 1920x1080 albo monitory 20" z rozdzielczością 1600x900.

Mirror
komentarz
komentarz

No, na przykład ja przed takim siedzę. Ile masz kasy to się coś wybierze?

ladovnik
komentarz
komentarz (edytowane)

Coś około 450zł. 500zł to górna, krytyczna granica... A patrzyłem na monitory w sklepie apollo.pl i 1komp.pl bo to najtańsze sklepy w moim mieście, a przez internet zamawiał nie będę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.