x-kom hosting

Problem z dual ddr2

torogron
utworzono
utworzono

Witam!

Miałem taki sobie sprzęt

ABIT KN9

athlon AM2 dual core 3800+ windsor

GALAXY 7300gt ddr3 256mb

oraz

1GB patriot ddr2 800mhz cl 5-5-5-15.

wszystko szło sobie fajnie i sprawnie. Aż tu postanowiłem dokupić sobie identyczne pamięci i wsadzić je na płyte by działało w dualu. I tu się zaczeły problemy.

Pierwszym było, że wyrzucało mnie z gier bo nie mógł zapisywać/czytać z pamięci. To udało mi się wyeliminować dając mu kopa z zasilaniem z 1.8V do 2V.

Drugim problemem, który mnie rozłożył to spadek fps po pewnym czasie grania (tego wcześniej nie było).

Jakoś po 10 minutach grania fps obniżał się ze średnio 50 do domyślnie 15-18. Cokolwiek próbowałem wyczarować w biosie nie dawało wyników. (tzn. w sumie niewiele działałem bo mało się znam, nie podkręcałem, trzymałem się 5-5-5-15-2T.

Prosiłbym o pomoc w tej kwestii bo jest ona dla mnie conajmniej niejasna.

Z góry dziękuje:)

tazman
komentarz
komentarz

Po pierwsze nigdy nie łącz różnych kości ze sobą w dualu sądząc że się zintegrują, Po drugie sprawdź pamięć mem testem i podaj wyniki

torogron
komentarz
komentarz

update :

to są kości od tego samego sprzedawcy o tych samych parametrach. mogłyby być różne?

jeśli tak w jaki sposób?

pobawiłem się trochę więcej i sprawdziłem nową kostkę pamięci i po 20-25 minutach wystąpił ten sam problem, więc już myślę, czy nie jest aby przypadkiem zepsuta...

włączyłem starą pamięć i zobaczę co i jak.

(co warto dodać, razem z pamięcią przyszedł chieftec 450W, czy on może być powodem?)

update 2 :

na obu pamięciach (osobno podłączone) teraz dzieje się to samo...

sprawdzę na starym zasilaczu jak to chodzi ale martwię się o pamięci ...

ew. co możnabyłoby zrobić chieftecowi 450W żeby działał dobrze bo wnoszę że coś z zasilaniem nie tak?

czy już po ptokach?

update 3 :

okazuje się, że na starej pamięci fps'y spowrotem podniosły się do góry po jakichś 3 minutach i do teraz działa okey.

zupełnie tego nie pojmuje. może to być spowodowane jakimś spadkiem napięcia tudzież chieftec coś niestabilnie łazi?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.