x-kom hosting

Płytki pod e4300

Dyni@
utworzono
utworzono

Która płytka z tych 3 jest najlepsza:

1. EVGA 650i Ultra

2. Asus p5b

3. Abit AB9

Naczytałem dużo pochlebnych opinii o tej pierwszej, a o Asusie najgorsze z tej trójki.

Mam jeszcze drugie pytanie, czy jak się podkręca fsb to też o 5 MHz, potem trzeba wyjść z biosu zapisać ustawienia i tak w kółko ?

Lewy12
komentarz
komentarz

Moim zdaniem ta:

EVGA 650i Ultra

Mam jeszcze drugie pytanie, czy jak się podkręca fsb to też o 5 MHz, potem trzeba wyjść z biosu zapisać ustawienia i tak w kółko ?

Tak

m.b
komentarz
komentarz

A co sądzicie o Foxconn'ie P35. Na e-giełdzie miał 7/10 co jest bardzo dobrym wynikiem w porównaniu z innymi czasem droższymi płytkami.

Pozdrawiam!!

demarco
komentarz
komentarz

Z tej trójki najlepszy zdecydowanie Abit

Dyni@
komentarz
komentarz

Ale z tego co wyczytałem Abit nie ma FSB 1333, nie znam się na tym za dobrze, ale to chyba dość ważne przy podkręcaniu. A tak w ogóle to na Evdze można chyba podkręcać sam procesor.

arcix
komentarz
komentarz

Również uważam,że z tej trójki Abit jest najlepszy.

falcon1984
komentarz
komentarz

Z tej trójki to najlepszy Abit AB9, ale też trochę droższy. Ja bym go brał na twoim miejscu :)

Co do EVGA to sam ją mam i szczerze polecam. Świetna płytka, niesamowita do overclockingu, świetny dźwięk i bardzo dobra stabilność. Jedyny mankament to słabe napięcie dla pamięci, ale jeśli cię zadowola overclocking z 800MHz na 900-950 MHz to śmiało bierz EVGE. Nie trzeba BIOS-u flashować jak w Asusie, w testach lepsza wydajność i się nie grzeje. Troche co prawda temperatury źle pokazuje EVGA, ale to nie jest duży minus.

Dyni@
komentarz
komentarz

Mam już proca e4300 i chciałbym podkręcić tylko jego, samego. Nie wiem jakie korzyści płyną z podkręcania RAMu, ale zawsze można przecież dokupić więcej. A co z tym FSB i co to jest Flashowanie BIOSu, oraz czym różni się wersja pro i zwykła ? Aha i jeszcze coś bo w tej EVGA chyba można podkręcać samego proca ? Bo jak się podkręcają pamięci razem z procem to chyba można też pamięci uszkodzić ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, w EVGA można włączyć (i ja go właśnie używam) tryb UNLINKED, dzięki czemu można kręcić osobno procka i pamięci (lub tylko procka). Podkręcenie pamięci u mnie niewiele wnosi na 50MHz raptem 30 pkt w 3D Mark 2005, więc nie ma się co napalać na kręcenia RAM-ów. Co do Asusa P5B jak kupisz nowszą rewizje 1.04 to już jest wgrany nowy BIOS i masz wysokie napięcie dla pamięci do 2,45V, ale jak kupisz starszą wersję to trzeba samemu wgrywać nowy BIOS, gdyż domyślnie jest tylko 2.1V. Do kręcenia samego procka EVGA jest bardzo dobra, bez problemowo podkręcisz E4300 na 3GHz :) Polecam, ale dodatkowe chłodzenie jest też potrzebne ;)

Dyni@
komentarz
komentarz

A jakie masz temperatury na tym AC Freezer 7 pro ? Dużo lepszy jest od BOXowego wentylatorka ? Zmieniałeś napięcie na procku ?

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, Freezer jest znacznie lepszy od BOXA. Napięcie mam ustawione na AUTO, więc płyta sama daje prockowi tyle napięcia ile mu potrzeba ;)

Temperatury mam 35C w idle, około 50C w stresie na E4300 wykręconym do 3GHz. Buda raczej słabo wietrzona, tylko jeden wentyl 92mm z tyłu obudowy (Arctic Cooling Fan)

Dyni@
komentarz
komentarz

Mam jeszcze ostatnie w tym temacie dwa pytania:

1. Czy OCZ Platinum w wersji revision 2 są dużo lepsze od zwykłych

2. Trochę odbiegające od działu pytanie, co się dzieje jak za dużo podkręcę procesor ? Wyskakuje jakiś błąd w BIOSie ? nie można włączyć komputera ? czy wraca do ostatnich dobrych ustawień ?

Gość
komentarz
komentarz
1. Czy OCZ Platinum w wersji revision 2 są dużo lepsze od zwykłych

Tak, na starcie mają nieco lepsze timingi i lepiej sie kręcą :)

2. Trochę odbiegające od działu pytanie, co się dzieje jak za dużo podkręcę procesor ? Wyskakuje jakiś błąd w BIOSie ? nie można włączyć komputera ? czy wraca do ostatnich dobrych ustawień ?

To zależy od płyty i od tego jak bardzo przesadzisz :P Jak przesadzisz tylko troche, to płyta (jeśli masz jakąś overclockerską) powinna wrócić do wcześniejszych ustawień, ale jak bardziej przesadzisz to będzie konieczny reset biosu :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.