x-kom hosting

RAM czy spasuje? czy warto?

MaxCorleone
utworzono
utworzono

witam

chcę lekko przyspieszyć działanie komputera poprzez dokupienie pamięci - w tej chwili to jedyny sposób w jaki mogę polepszyć jego działanie,

ponieważ następnym krokiem może być już tylko wymiana praktycznie całego kompa dry.gif

obecnie mam 2 kości po 512 MB TwinMos DDR PC 3200 - na płycie głównej mam 3 sloty na karty pamięci, a zatem 1 jest wolny

czy mogę wrzucić do niego 1 GB pamięci czy lepiej dla stabilności dokupić sobie tylko 512 MB?

nie pogryzą się? czy będą w 100% wykorzystywane? czy jest w ogóle sens dokupić coś takiego?

ja wiem, że zawsze to coś da ale czy opłaca się wydać trochu kasy, żeby na prawdę dostrzec różnicę?

btw. mój sprzęt to MSI KT4AV, AMD Athlon 2600+, GeForce 6600GT no i RAM jak powyżej wink.gif

pozdrawiam i bardzo proszę o konkretne odpowiedzi osób, które znają się na rzeczy smile.gif

MaxCorleone
komentarz
komentarz

hmm... a nie będzie się żreć 1gb z dwoma 512?

poza tym ja mam cl 2,5

to nie przeszkadza?

Lewy12
komentarz
komentarz

Nie będą się żreć z dwoma 512.

Możesz wziąść CL 3 i wtedy w biose zmienisz na CL 3 i nie będzie kłopotu

tazman
komentarz
komentarz
Nie będą się żreć z dwoma 512.

Możesz wziąść CL 3 i wtedy w biose zmienisz na CL 3 i nie będzie kłopotu

Genialne z ta różnica że będą wolniejsze, aby kości idealnie ze sobą współpracowały potzrebne jest kilka warunków które muszą spełnić, mieć identyczną pojemność , częstotliwość, timingi i opóźnienia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.