x-kom hosting

Zawiłości odnośnie płyt DFI Infinity

ketyow1
utworzono
utworzono

Witam,

Planuję złożyć ADMa. Z tego co wyczytałem najleprzym rozwiązaniem w dobrej cenie są płyty DFI Infinity NF Ultra II-M2 i DFI Infinity NF SLI-M2/G. Jeśli się dobrze orientuję różnica pomiędzy nimi jest tylko w chipsecie, tzn pierwsza nie obsługuje SLI, a druga tak. Mam jednak co do nich pewną wątpliwość. Z góry mówię, że nie jestem jakimś komputerowym znawcą. Producent podaje, że pamięć która z nimi chodzi to DDR2-667, natomiast w wielu miejscach czytam, że ludzie wsadzają do nich DDR2-800. Czy ta płyta jest mimo wszystko do tego przystosowana i bez oc można to spokojnie robić? A tak btw to duża jest różnica pomiędzy DDR2-800, a DDR2-667? Btw2 Jak to jest z tą technologią Brisbane, czy każda płyta pod AM2 może obsługiwać procki z Brisbane czy musi być to wyraźnie zaznaczone?

marx
komentarz
komentarz

czytam, że ludzie wsadzają do nich DDR2-800. Czy ta płyta jest mimo wszystko do tego przystosowana i bez oc można to spokojnie robić?
Tak, wraz z nowym biosem płyta obsługuje DDR2-800
A tak btw to duża jest różnica pomiędzy DDR2-800, a DDR2-667?
Jest różnica w wydajności, lepiej brać DDR2-800MHz
Jak to jest z tą technologią Brisbane, czy każda płyta pod AM2 może obsługiwać procki z Brisbane czy musi być to wyraźnie zaznaczone?
Brisbane=65nm, obsługiwać je powinna każda płyta obsługująca Athlona X2 (poczekaj co powiedzą inni), jednak DFI Infinity NF Ultra II-M2 to najlepsza płyta pod Athlona X2, a procki na rdzeniu Brisbane świetnie się podkręcają.
ketyow1
komentarz
komentarz

No własnie nie wiem jak to jest, bo jak patrzę na aukcje Allegro, to niektórzy chwalą się tym, żę płyta obsługuje Brisbane już w samych tutułach aukcji, a w innych wcale o tym nie wspominają. Pytanie narodziło się głównie kiedy zapoznałem się z płytką FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H. Dostępna np. na tej aukcji - http://www.allegro.pl/item226300132_foxcon...sata2_ide_.html . Czytałem na jej temat pochlebne opinie, np. tutaj - http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1700-14 . Cenowo stoi podobnie, a wydaje mi się nieco nowocześniejsza i zastanowiłbym się nad jej kupnem, gdybym wiedział czy obsługuje procki z Brisbane. Pdobnie z nową płytką Biostara - http://www.allegro.pl/item227508871_biosta...l_ddr2_am2.html , chociaz o tej wiele nie czytałem.

marx
komentarz
komentarz

1. Nie bierz płyt głównych z chipsetem nForce5xx (częste problemy, ogólnie nieudany chipset)

2.

zapoznałem się z płytką FOXCONN N570SM2AA-8EKRS2H Czytałem na jej temat pochlebne opinie
w tym samym teście płyta DFI otrzymała wyższą ocenę :)

3.(Patrz punkt 1 :) )

Podsumuwując, lepszym wyborem jest płyta DFI, jest to bdb. płyta w rozsądnej cenie, jeżeli chcesz tańszą płytę, polecam ASUS M2N(ok.220zł), jednak wyższe OC uzyskasz na DFI. Chipset nForce 5xx jest gorszy od nForce 4xx.

demarco
komentarz
komentarz

Zostań przy DFI, sprawdzona dobra płyta

O foxconie też poczytałem trochu i płyta ma dobre OC, ale co z jakością...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.