x-kom hosting

Problem z ekranem

Shark007
utworzono
utworzono

Po włączeniu dzisiaj komputera mam żółty ekran...

grzebałem z kablem ale nic nie dało...

przeczyściłem karte grafiki ale też nic...

miałem wczesniej problemy wogole z komputerem po zrobieniu z nim wszystko było ok tzn byla biel...

to link do tego tematu bo byc moze sa dalej jakies bledy w nim i mogly to spowodowac - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=18061

dzisiejsze screen:

006ed2b54618b187m.jpg

i dla porównania:

1aad7eae2c187cffm.jpg

tzn ja widze teraz w obu przypadkach żółty obraz... :D

mat159
komentarz
komentarz

W sterowniku karty graficznej powninna byc opcja regulacji kolorow i nasycenia. Musisz "pobawic" sie tymi ustawieniami tak, aby obraz nie mial zoltych odcieni.

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy nie masz powyginanych pinów w przewodzie od monitora i poryszaj tym przewodem przy wtyczce.

Shark007
komentarz
komentarz
Sprawdź, czy nie masz powyginanych pinów w przewodzie od monitora i poryszaj tym przewodem przy wtyczce.

wysciaglem wtyczke z karty grafiki i jest ok... kreciłem nim na wszystkie sposoby ale nic nie dało...

probowalem tego co pisal mat159 ale wlanczajac w panelu wyskakuje mi to i inne zakladki sie wogole nie wyslietlaja:

2341876f8482cc8bm.jpg

Gość
komentarz
komentarz

Zainstaluj jeszcze taz stery do karty graficznej, ale przedtem wyłącz kompa i jeszcze raz wyciągnij grafę i włóż.

Shark007
komentarz
komentarz
Zainstaluj jeszcze taz stery do karty graficznej, ale przedtem wyłącz kompa i jeszcze raz wyciągnij grafę i włóż.

właśnie przed chwila odinstalowalem stare i chcialem zainstalowac nowe ale sie nie dalo musialem spowrotem zainstalowac stare... tylko że bez wyciagania grafy z kompa...

zawsze jak instalowalem z plyty przy plycie stare sterowniki to wyskakiwalo mi to:

4e870a5642d06498m.jpg

dlatego sciagnolem nowe stery z strony - http://www.nvidia.pl/page/drivers.html

mam karte NVIDIA GeForce4 MX 440 i system sys home edition pack 2...

jak chcialem je zainstalowac to wyskoczyl mi blad:

15c35136bb4adf5bm.jpg

Shark007
komentarz
komentarz

Odświeżam bo może ktoś bedzie znał rozwiazanie...?

pozatym chciałbym sprobowac tego sposobu:

W sterowniku karty graficznej powninna byc opcja regulacji kolorow i nasycenia. Musisz "pobawic" sie tymi ustawieniami tak, aby obraz nie mial zoltych odcieni.

tylko nie wiem jak na to wejsc bo wyskakuje to co pokazalem w poprzednim poscie...

moze ktos zna jakis program czy cos zeby to ustawic...?

tomek1081
komentarz
komentarz

Spróbuj zainstalować oryginalne sterowniki, sprawdzić kartę na innym kompie i monitorze.

Shark007
komentarz
komentarz
Spróbuj zainstalować oryginalne sterowniki, sprawdzić kartę na innym kompie i monitorze.

nie mam teraz goscia zeby skitrac kompa wiekszosc mieszkajacych nie daleko wyjechala (wakacje)...

pobalilem sie w ustawieniach monitora i lipa albo za zielony albo za żólty:

6300K

f0349d442b11f9f6m.jpg

9300K

5cb7c3a823f4b143m.jpg

i uses

R G B - dzila R i G

B - wogole nic nie zmienia

dlatego moze znacie jest jakis prog do grafy zeby w niej pozmieniac ??

tazman
komentarz
komentarz

Proponuje sprawdzić kartę na 2gim monitorze, ale jak dla mnie to wina monitora i jego korekcji barw , czyli innymi słowy czeka cię wymiana monitor. To nie wina kabli ale elektroniki w monitrze

Gość
komentarz
komentarz

Myślę, że tutaj występuje jakiś błąd przy wykryciu karty! Dlatego we właściwościach zaawansowanych ekranu nie ma dodatkowych zakładek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.