x-kom hosting

Ramy źle wpływają na komputer?

SirKarol
utworzono
utworzono (edytowane)

Dane mojego kompa:

[b]Typ procesora[/b] AMD Athlon XP, 1100 MHz (11 x 100)
[b]Nazwa płyty głównej[/b] Asus A7V8X-X (6 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
[b]Pamięć fizyczna[/b] 256 MB (PC3200 DDR SDRAM)
[b]Typ BIOS'u[/b] Award Modular (12/29/03)
[b]Karta wideo[/b] NVIDIA GeForce FX 5200 (Microsoft Corporation) (128 MB)
[b]Akcelerator 3D [/b] nVIDIA GeForce FX 5200
[b]Monitor [/b] Hyundai DeluxScan 5870B (8041849)
[b]Karta dźwiękowa [/b] Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor
[b]Karta dźwiękowa [/b] VIA AC'97 Enhanced Audio Controller
[b]Zasilacz [/b] Feel II 350 ATX 12V

A więc mam dwie kości ram. Pierwsza 256MB DDR SDRAM PC3200(200MHz)a druga to 1GB GOODRAM PC3200 DIMM [tyle zdołałem odczytać z odpiętej kości gdyż nie jest ona podpięta do kompa]. Po pierwsze obie kości nie współgrają ze sobą jak są razem podpięte to chyba wynik iż są z różnych firm. Po drugie kość 1 czyli 256MB chodzi tylko na 1 slocie i to nie zawsze. Dosłownie w zależności od humoru. Raz chodzi. Raz nie. Jak nie chodzi to nie włancza się monitor a słychać, że komputer chodzi. Albo się włączy i zresetuje a potem tak jak napisałem wcześniej. Jak chodzi to jest dobrze. Lecz aby tak było muszę parę razy włożyć i wyłożyć kość ze slotu. Po trzecie kość 2 czyli 1GB chodzi tylko na ostatnim slocie czyli 3(bo tylko mam trzy sloty) i gdy ta kość jest włożona to komputer się resetuje notorycznie i nieprzewidywanie. Nie wiem czemu tak jest. Proszę o pomoc. Dane odnośnie mojego sprzętu podałem wyżej. Dzięki za wszystkie odpisy.

kitin
komentarz
komentarz (edytowane)

Memory

* 3 x DDR DIMM Sockets
* Max. 3GB unbuffered PC2700/PC2100/PC1600 non-ECC
* (PC3200 Max. to 2 banks only)

To co udało mi się znaleźć w Internecie:
Max pamięci do 3GB
jeśli masz kości PC3200 maksymalnie możesz mieć 2 takie.

Radziłbym ci kupić 2 taką samą (jakby ci sie udalo znalezc) kosc GoodRama 1GB. Twoj problem najprawdopodobniej z tego wynika,ze masz 2 pamieci ram innej firmy, pojemnosci itp.
Pozdrawiam

SirKarol
komentarz
komentarz (edytowane)

Dzięki za odpowiedź.

Mam nowości odnośnie mojego problemu. Znów włączyłem komputer gdy włożone były 256ram i nie chciał odpalić. Zmieniałem sloty jak to zazwyczaj pomagało lecz po kilkudziesięciu razach ani rusz komp się zawieszał albo nie włączał. Więc wziąłem 1GB a tam znowu jakieś dziwa. W pierwszym slocie wyskoczył mi błąd za którymś razem, że brakuje jakiegoś elementu od Windowsa i mam nowego wgrać. Na innych slotach próbowałem no i 3 zadziałało ale dopiero jak odłączyłem wiatraczek(ten mały wentylator). I rodzi się pytanie. Dlaczego tak się dzieje? Że na jednym slocie wyskakuje błąd odnośnie braku jakiegoś pliku od Windowsa a na drugim nie odpala. A jeszcze na trzecim ruszy dopiero po odłączeniu wiatraczka?

PS. Program Everest mówił iż te 256MB to są SDRAM a na nich zauważyłem, że pisze GOODRAM. O co chodzi?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.