x-kom hosting

komputer nie czyta plyty z systemem przy starcie

kos87
utworzono
utworzono

witam,
chcialabym zainstalowac nowy system na moj komputer, mam dwie plyty z systemem (Windows ME i Windows 95). Nie zalezy mi w ogole na tym czy te systemy sa fajne czy nie, chce zeby po prostu dzialalo.
Wkladam jedna z nich do napędu CD, restartuje komputer i nic!
Dodam, ze przestawilam w BIOSie ustawienia i w pierwszej kolejnosci komputer powinien bootowac sie z CD-romu.
Na probe wlozylam plyte Ubuntu liveCD i wchodzi bez problemu (nie chce miec tego systemu, bo komputer jest szykowany dla kogos, kto raczej nie ogarnie linuxa).
W czym moze tkwić problem?
Prosze o wszelkie sugestie.
aneta

Goorgoo20
komentarz
komentarz

A płytki z tymi dwoma systemami są bootowalne?

kitin
komentarz
komentarz

Może to właśnie BIOS? Spróbuj go zresetować, tzn. wyjmij taką bateryjkę, która znajduje się na płycie głównej. Pozostaw na jakąś godzinkę (w zależności od płyty), włóż z powrotem i próbuj.

MC Jay
komentarz
komentarz (edytowane)

jeśli ubunu livecd odczytuje to problem lezy po stronie tej cd, jesli masz oryginal to w ostatecznosci możesz sciagnac identyczna wersje jako kopie a cd-key przepisac z oryginalu, a jesli masz pirata lamiesz i tak prawo, i w takim wypadku lepiej zainstalowac lepiej tego Linuxa bo ubuntu jest akurat NOOB-friendly

  • 3 miesiące później...
bub
komentarz
komentarz

O ile pamiętam to do instalacji win 95/98 potrzebna była dyskietka startowa. Sam jeszcze gdzieś kilka mam jakbym poszukał. Nigdy mi się nie udało odpalić 95/98 z samej płyty a robiłem to wiele razy więc podejrzewam że tu tkwi problem. Masz dyskietke startową???

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.