x-kom hosting

Dwa pytania na temat pamięci DDR

sebast
utworzono
utworzono

Witam !

Mam dwa takie pytania na temat pamięci DDR2. W komputerze są cztery sloty pamięci na pamięć DDR2.W instrukcji opisane są jako w kanały po dwa sloty. Z tego co jest napisane płyta wspiera DDR2 533 i DDR2 667. Nie wiem czy to chodzi o prędkość ale przy włączeniu kompa wyświetla się napis prędkość pamięci 800 Mhz i teraz nie wiem czy płyta swpiera tylko max. 667 Mhz i pamięc jest za szybka czy to może chodzi o pamięć grafiki. Drugie pytanie dotyczące pamięci to czy jest jakaś różnica w który slot będzie ona wpięta ? Czy jest jakaś reguła czy to zależy od płyty głównej ? Pamięć jest jedna.

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='pawel11' date='13 listopad 2010 - 10:33' timestamp='1289640925' post='1120421']
teraz nie wiem czy płyta swpiera tylko max. 667 Mhz i pamięc jest za szybka czy to może chodzi o pamięć grafiki.
[/quote]
Wygląda na to, że wspiera 800-tki (może przez OC ale głowy nie dam)

[quote name='pawel11' date='13 listopad 2010 - 10:33' timestamp='1289640925' post='1120421']
Drugie pytanie dotyczące pamięci to czy jest jakaś różnica w który slot będzie ona wpięta ?
[/quote]
Przy jednej pamięci zasada jest taka, że wpinasz ją w slot DDR oznaczony numerem 1 ale może ona tak samo dobrze pracować w każdym slocie (nie dotyczy to płyt dla procków i3, i5, i7) Po prostu slot 1 jest najbliżej (elektrycznie) procesora i teoretycznie prędkość transferu jest największa,

sebast
komentarz
komentarz (edytowane)

Pytam bo komp się nie chciał uruchomić tylko nie wiedziałem czemu tzn. tylko DVD odpowiadało. Dwa razy się zdarzyło. Za pierwszym tylko sprawdziłem połączenia i po pewnym czasie ruszył. Drugim razem RAM wyjmowałem i wkładałem, przeczyściłem piny i baterię od biosu wymieniłem i ruszył. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy tu gdzieś leżała przyczyna i się zastanawiałem czy nie wpiąć jej w inny slot żeby uniknąć tego w przyszłości tylko nie wiem czy to przyczyna czy nie.

Czy przejmować się tą prędkością na początku ? Czy może być tak że pamięć jest wolniejsza a BIOS ją podkręca do 800Mhz ? Na pamięci jest napisane 6400-555 ale w BIOSie nie widziałem opcji zmiany taktowania.

Everest podaje:

Moduły pamięci SPD:
DIMM1: AET760UD00-25DB97X 1 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6.0-5-5-18 @ 400 MHz) (5.0-5-5-18 @ 400 MHz) (4.0-4-4-12 @ 266 MHz)

tylko nie wiem czy to dotyczy pamięci komputera czy karty graficznej bo ta też ma 1GB

Znalazłem specyfikację tej karty graficznej w internecie , tam jest podane 800Mz , może ta linia na początku dotyczy grafiki ?

Gość
komentarz
komentarz

To zrób zdjęcie tego wyświetlanego tekstu i wklej tutaj.

sebast
komentarz
komentarz

Kompa już nie ma u mnie w domu bo nie mój był. Temat można niejako uznać za zamknięty :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.