x-kom hosting

wiesz się i restartuje

klive
utworzono
utworzono

Witam!

Coś mi chyba padło. Mam kompa z płytą Giga-Byte i815-ITE8712, prockiem celeron 1,0GHz, 256 ramu i grafiką GF2 Mx 32MB. Od pewnego czasu mam z nim niemały problem. Mianowicie komp zawiesza mi sie czasami podczas oglądania filmów, wtedy nawet restart nie działa więc muszę odłączać go od sieci. Innym razem natomiast restartuje sie po dwókrotnym kliknięciu na ikonke filmu. Nie dzije się tak za każdym razem ale dosyć często, sczególnie wiesza się przy teledyskach i filmikach z neta. Sprawdzałem w nim zasilacz, podmieniałem grafikę, różne dyski, kości ramu i ciągle prędzej czy później problem ten sie powtarzał. Nie wiem juz co mam robić, prosze pomóżcie!!!

kwachu1992
komentarz
komentarz

możliwe, że to wina przegrzewania się, a może masz taki zapchany dysk że poprostu wystarczy format? :)

olej3232
komentarz
komentarz

Napisz dokładną konfigurację komputera! Płyta, procesor, grafika i przede wszystkim zasilacz!

Zainstaluj TEN program i podaj temperatury, znajdziesz je w zakładce komputer/czujniki

klive
komentarz
komentarz

Płyta główna Giga-Byte

ID płyty 10/16/2001-i815-ITE8712-6A69RHJ9C-00

Właściwości procesora

Typ procesora Intel Celeron-S, 1000 MHz (10 x 100)

Nazwa kodowa Tualatin, A80530

Seria tA1

Zbiór instrukcji x86, MMX, SSE

Oryginalna częstotliwość taktowania 1000 MHz

Pamięć podręczna L1 kodu 16 KB

Pamięć podręczna L1 danych 16 KB

Pamięć podręczna L2 256 KB (On-Die, ATC, Full-Speed)

Karta wideo/nVIDIA GeForce2 MX/MX400

Nazwa kodowa procesora graficznego/NV11 (AGP 4x 10DE / 0110, Rev A1)

Częstotliwość taktowania układu graficznego /175 MHz

Częstotliwość taktowania pamięci /66 MHz

Pamięć 256 MB PC133 SDRAM

Temperatury

Procesor 75 °C (167 °F)

Aux 33 °C (91 °F)

Wentylatory

Procesor 3971 RPM

A dysk mam po formacie

kwachu1992
komentarz
komentarz

według mnie procek się za bardzo grzeje.

może nie masz dokreconego chłodzenia?

klive
komentarz
komentarz

radiator jest chyba dobrze zamocowany ale można nim lekko obracać nie weim czy to narmalncze, czy powinien siedzieć sztywno...

klive
komentarz
komentarz

dodaje jeszcze info o zasilaczu:

IMPET 300W model:300X1

Datex
komentarz
komentarz

klive, zdejmij chłodziwo z procesora, dokładnie wyczyść i nałóż nową pastę termo przewodzącą. Jeżeli to nie pomoże to możliwe że zasilacz nie daje już rady.

kwachu1992
komentarz
komentarz
możliwe że zasilacz nie daje już rady.

zasilacz jest chyba w porządku, coprawda to "no name" ale sam kiedyś miałem niemal identyczny sprzet i mialem zasilke codegena 300W i chodził do konca. mysle ze wymiana pasty termoprzewodzacej powinna rozwiazac problem. polecam arctic silver 5

r-said
komentarz
komentarz

Proponuje poogladać kondesatory na płycie głownej. Jeżeli są wybrzuszone tzn że do wymiany i nie trzymaja ci napiecia. Sprawa wyglada dużo gorzej jak już sie wylały.

klive
komentarz
komentarz

Michał, kondensatorki wyglądają na oki z żadnego nic sie nie wylewa. Spróbuje z tą pastą termoprzepuszczalną bo rzeczywiście pod radiatorkiem jest prawie sucho.

klive
komentarz
komentarz

Kolejną sprawą, która mnie dziwi jest to, że w biosie po 30 min pracy kompa temperatura CPU ma ok 32 stopni i napięcia też są ok, natomiast w Everescie temp procka to 75 stopni. Czy wieszanie sie kompa na filmach może być spowodowane przez przestarzałe sterowniki do karty graficznej?

klive
komentarz
komentarz

Nie wiem już co mam robić:( Nałożyłem nową paste termoprzepuszczalną i nic nie pomogło. Temperatura utrzymuje sie cały czas na 74 stopniach, dla pewności wgrałem jeszcze aide32 i sandre i temp jest ta sama. Coś mi się wydaje, że bedę musiał kupić nową płyte....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.