x-kom hosting

Czy MHZ w ramach ma znaczenie ?

damian134415
utworzono
utworzono

Witam. Ponieważ ostatnimi czasy chciałem podkręcić mojego proca AMD PHENOM x6 1055t i zwrocilem uwage ze np taktowanie procesora zostaje podnisione kosztem taktowaniem ramów. Np gdy podniose proca do 3.3 no to ramy lecą w dół na 800 MHZ. Moje pytanie stad czy TE LICZBY te MHZ na ramach mają znaczenia ? bo pozniej udalo mi się podniesc proca tak i ramy ze na procu mialem 3.12 a na ramach 1507 MHZ a normalnie 1333

cubeaim
komentarz
komentarz

Dzielnik pamięci przestaw na manual i ręcznie ustaw jego wartość. Taktowanie ramu powinno być takie samo jak defaultowe lub wyższe.
To że przy kręceniu procka szyną, ram zwiększa częstotliwość to normalne, ale niech przy tym niech nie zniża go bardziej niż same kości pamięci mogą "ogarnąć".
Zrób na początek tak, aby przy jakimśtam taktowaniu procka ramy dały się ustawić na 1300-1400Mhz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.