x-kom hosting

Prównanie PATRIOT DDR3 4GB 1333MHZ czy PATRIOT DDR3 4GB 1600MHZ

MATRIX5000
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam pytanie co sądzicie o pamięciach firm Patriot
I czy jest duża różnica w wydajności pomiędzy

PATRIOT DDR3 4GB 1333MHZ 2X2GB CL9 GAMING ELK INTEL
a
PATRIOT DDR3 4GB 1600MHZ 2x2GB CL9 GAMING VIP INTEL

Ogólnie czy to jest dobry wybór.

Jeszcze jest taka opcja GEIL DDR3 4 GB 1333MHZ DUAL BLACK DRAGON CL9

Oczywiście pamięci będą trochę kręcone.

lolol1911
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od sprzętu, jaki posiadasz. Pamięci patriot są ogólnie bardzo dobrymi pamięciami, jeśli nie najlepszymi. Ogólnie dwie kości się od siebie wiele nie różnią - poza taktowaniem. Jedna ma większe, druga mniejsze. Tak jak ci mówiłem - jeśli masz słabej jakości sprzęt to0 nawet nie inwestuj w te pamięci bo to tylko strata kasy.
A co do różnicy...

To tak jak kartami graficznymi, opartymi o ten sam procesor, ale produkowane przez różnych producentów ( Gainward GTS250 vs MSI GTS 250 ). Różnice będą niewielki, ale będą. Szczególnie dadzą o sobie znać podczas benchmarków i różnych testów. Podczas gier - to zależy od reszty sprzętu. Podaj jakim sprzętem dysponujesz.

MATRIX5000
komentarz
komentarz

Płyta ASUS M4A89GTD PRO
Procek Phenom II 955
Grafa Sapphire toxic 4850
Zasilacz Corsair 550W

luk1999
komentarz
komentarz

Skoro chcesz kręcić, to raczej 1600. Do 1333 CL9 mogą włożyć jakiekolwiek kości, które ledwo wyrobią standard.

lolol1911
komentarz
komentarz

Ja bym ci polecił te pamięci:

http://allegro.pl/kingston-hyperx-ddr3-4gb-1600mhz-cl8-intel-xmp-wwa-i1293482024.html

Są bardzo dobre, sam mam i polecam.

MATRIX5000
komentarz
komentarz

Witam dzięki za pomoc.
W sumie to mam trochę ograniczony wybór i znalazłem coś takiego jeszcze :

KINGSTON KHX1600C8D3K2/4GX DUAL (2*2GB) Będą lepsze od tego patriota 1600.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.