x-kom hosting

Czy dodanie ramu coś pomoże ... ?

JonyCage
utworzono
utworzono

Witam. Oto konfiguracja mojego komputera :
procesor - athlon 5200+
wzmacniacz - logic 500W
płyta - gigabyte GA-M61PME-S2P
grafika - ati radeon 4850 512 mb
ram - 2 Gb good ram 800
Niedawno kupiłem taki zestaw. Gry typu crisis, nfs shift czy nawet burnout paradise chodzą słabo. Przy crisis prawie wszystko na low. Burnout na high tez przycina lekko a to stara gierka. W nfs już pograć zbytnio nie mogę ...
Czy dołożenie więcej pamięci ram rozwiązałoby problem ?
Bo grafika i procesor powinny chyba dawać radę z nowymi grami ...
Proszę o porady

kapek199
komentarz
komentarz (edytowane)

procek ma 2 rdzenie ???
jakie ma cache L 2 ???
jaki system ???

JonyCage
komentarz
komentarz

Procek ma 2 rdzenie taktowane 2.7 Ghz i L2. System windows xp aktualizowany i directx tez świeży

Dimitrii
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]wzmacniacz - logic 500W[/quote]

To jest zasilacz ;)

Wymień go bo to syf .

A co do tematu , to Ramu nigdy za dużo , ale lepiej kupić 2x2gb żeby w dualu działały

Właściwie to w płycie masz 2 sloty na ram , więc i tak byś musiał te wyjmować ;)

Procesor najwyższych lotów nie jest , co prawda możesz spróbować go podkręcać ale najpierw zmień zasilacz

@kapek199

Twój post jest zbędny , po co pytasz o procka ? Nie możesz w googlach sprawdzić ?

MC Jay
komentarz
komentarz

tak da, i to wiele, przykładowo żeby gra poszła na większych detalach musi więcej pliczków przez ram przepuścić, w twoim przypadku najlepiej by było gdybyś kupił ramy DDR2 1066mhz (najszybsze odczytywane przez twoją płytę) i w trybie dual channel np. od GoodRAM, Geil, ocz itp.

a procesor wclale nie jest taki słaby

JonyCage, jeśli kupywałeś ten zasilacz nowy, to mimo że do najlepszych nie należy powinien dobrze działać oczywiście bez podkręcania procesora

Dimitrii
komentarz
komentarz (edytowane)

@Up

Nie powiedziałem że procesor jest słaby , tylko że nie jest najwyższych lotów ;)

A co do zasilacza to ja nawet dla bezpieczeństwa sprzętu bym go wymienił , właśnie wczoraj mi "wybuchł" codegen 300W w starym kompie , na szczęście nic się nie spaliło poza zasilaczem.

Na miejscu autora zmienił bym zasilacz i kupił ramy 2x2gb http://allegro.pl/kingston-hyperx-4gb-2x2gb-ddr2-1066mhz-cl5-gw-fv-i1303822077.html i kręcił procesor , na pewno coś można z niego wykrzesać ;)

@Offtop

Co te ramy takie drogie Oo W tamtym roku na wiosne za PATRIOTY 2x2GB 800MHz CL 4 zapłaciłem 197zł , a teraz za CL5 musiałbym ponad 100zł dopłacać .

MC Jay
komentarz
komentarz

Logic to nie codegen :P
Ja mówię o tych z trochę nowszej rewizji(tzn. o nówkach)

djmakus
komentarz
komentarz (edytowane)

ramy guzik dadzą
mam słabszy konfig i crysis lata na medium

pytanie do autora: podaj wersję sterowników
w jakiej rozdzielczości grasz ?
grafika jakiego producenta i jaki model ?

JonyCage
komentarz
komentarz (edytowane)

dziekuje za odpowiedzi
wiem ze zasilacz nie jest najlepszy ale nowy trochę kosztuje i nie będę chciał go raczej wymieniać. jak się spali to wymienię narazie ciągnie.
procesora nie da rady podkręcić na mojej płycie bo tego nie obsługuje.
sterowniki mam najnowsze ze strony radeona.
karta to model referencyjny radeon 4850. trochę się grzeje bo dochodzi nawet do 90 stopni ale to podobno jej nie szkodzi wielce.
w catalyst troszeczkę jeszcze podkręciłem kartę gpu na 650 i memory na 1080.
to nic nie dalo bo i tak chodzi slabo.
znajomy ma ten sam procesor i tyle ramu tylko szybszy ram i grafikę 8800gt i chodzi lepiej choć moja karta porównywalna jest niby z 8800gts.
na plycie tylko 2 sloty wiec ramu nie dołożę i musiałbym wymienić.
choc wciąż nie wiem czy to coś da i w czym tkwi problem ...
gram w rozdzialce 1280 na 1024

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.