x-kom hosting

Awaria biosu

ziolo92
utworzono
utworzono

Czyszćłem płytę główną z kurzu odkurzaczem z miękką końcówką i po złożeniu komputera i włączeniu go wyświetla się komunikat "bios rom checksum error". Moja płyta główna to KOB KT133 fsx a bios jest firmy award. Dodam jeszcze ,że jego aktualizacja i zresetowanie nic nie dało.

Bamu
komentarz
komentarz

może przestawiłeś jakiś przełącznik na płycie ? (chodzi mi o takie małe przełączniki, jest ich bodajże 4 na płycie obok siebie)

a może zarysowałeś jakaś scieżkę

Gość
komentarz
komentarz

Dodam jeszcze ,że jego aktualizacja
czy jesteś pewien, że zaktualizowałeś bios? Możesz spróbować docisnąć pamięć bios do gniazda.
ziolo92
komentarz
komentarz

A jak zarysowałem ścieżkę to nowa płyta będzie konieczna?

Bamu
komentarz
komentarz

W serwisie powinni coś poradzić, można załatać przerwę i może będzie hulać.

A jak nie to new płyta

Gość
komentarz
komentarz

ziolo92, Zarysowana ścieżka będzie pracować, przerwana ... NIE! Jak Ci komp odpala, to płyta jest sprawna bez przerwanych ścieżek.

olej3232
komentarz
komentarz

Sprawdź czy wszystko podłączyłeś tak jak powinno być, jeśli tak to dłącz kompa od zasilania, wyjmij bateryjkę i zrób sobie herbatę, jak wrócisz włóż baterię i napisz czy pomogło!

ziolo92
komentarz
komentarz

Wyjąłem baterię i wszystko też jest podłączone, więc to na pewno coś innego

dar55
komentarz
komentarz

a ja znalazłem coś takiego

Note: This error is not the same as a CMOS Checksum Error, which refers to corrupted values of the CMOS settings, the ones you set through the BIOS setup program. This error means the contents of the BIOS code itself are damaged."

diagnoza "The BIOS ROM chip on the motherboard is probably faulty. It could also be another component on the motherboard."

najbardziej mi się podoba ostatnie zdanie :D

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.