x-kom hosting

Dołożenie pamięci RAM (problem)

GacoCFC
utworzono
utworzono

Witam
Postanowiłem dokupić pamięć RAM i zdecydowałem się na ten model http://www.morele.net/ocz-2gb-ddr-ii-1066-cl5-ocz2si10662g-230100/ . Po dołożeniu tej kości do kości Kingston KVR667D2N5/1G o pojemności 1 GB, system nie reaguje, na monitorze widnieje napis "brak sygnału". Model mojej płyty głównej: ASRock N68C-S. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Degh
komentarz
komentarz (edytowane)

Jaki masz procesor? W opisie plyty jest napisane Supports DDR2 1066****(****Support with AM3 / AM2+ CPU.),co znaczy ze plyta obsluzy pamiec ddr2 o czestotliwosci 1066 mhz tylko przy zastosowaniu procesora na podstawce am3/am2+.(przynajmniej ja tak to rozumiem)

Edytowane przez Degh
GacoCFC
komentarz
komentarz (edytowane)

Mój procek to AMD Athlon 64x2 5000+ socket AM2+

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Degh
komentarz
komentarz (edytowane)

probowales rozne sloty pamieci?(wykluczenie pomylki slotow ddr3 z ddr2)

Edytowane przez Degh
GacoCFC
komentarz
komentarz (edytowane)

Ta, zamieniałem je miejscami i bez rezultatów

Być może wyłączenie trybu Dual channel coś pomoże. Problem w tym, że nie wiem jak to zrobić

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Degh
komentarz
komentarz (edytowane)

Dual channel samo sie aktywuje i deaktywuje, w twoim przypadku dual channel jest niemozliwy gdyz wymaga on 2 takich samych kosci pamieci, czy jesli wlozysz tylko ta nowa pamiec,A stara(kingstone) wyjmiesz komputer startuje normalnie?

Edytowane przez Degh
GacoCFC
komentarz
komentarz (edytowane)

Właśnie problem w tym, że nie...

[color="#ff0000"]//nie cytuj całych postów
//dan[/color]

Edytowane przez danielek316
usuwam niepotrzebny cytat
Degh
komentarz
komentarz

Sprawdz kosc na innym komputerze jesli masz mozliwosc?, bios wydaje jakies odglosy przy starcie? wentylatory startuja?

GacoCFC
komentarz
komentarz

Jutro wybiorę się do znajomego mi sklepu w celu sprawdzenia. Na moim płycie nie ma głośnika od BIOSa, a wentylatory startują normalnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.