x-kom hosting

Porównanie kości pamięci

Kozii512
utworzono
utworzono

Witam. Oddałem komputer na gwarancję i dzisiaj dostałem propozycję - wstawienia nowej pamięci albo czekać na tę, którą miałem wcześniej.

Stara pamięć: [url="http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=20332"]Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 PGS AMD LLK [PGS34G1600LLKA][/url]
Nowa pamięć: [url="http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=30373"]OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Titanium Low Voltage [OCZ3T1600LV4GK][/url]

Czekałbym na starą (Patriot) a chcą mi zamontować nową (OCZ). Które rozwiązanie będzie lepsze? Stara pamięć jest podobno jakoś tam zoptymalizowana pod AMD.

Z góry dziękuję, pozdrawiam!

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Czekaj na starą pamięć. Patrioty są wg. mnie lepsze od OCZ. A zaproponowali chociaż zwrot pieniędzy w wysokości różnicy przy wymianie na tańsze pamięci?

Kozii512
komentarz
komentarz

Dostałem sms o (jedynie) zamontowaniu pamięci, nic nie napisano o dopłacie..., tzn. gdy kupowałem te Patrioty (ponad rok temu), to nie kosztowały 420zł. tylko 300zł....

Goorgoo20
komentarz
komentarz

Nie chodziło mi o dopłatę, tylko o zwrot kasy z ich strony bo chcą wymienić na tańsze :) Ceny obowiązują te, które są w danej chwili a nie rok temu.

Kozii512
komentarz
komentarz (edytowane)

Masz rację. O zwrocie pieniędzy nikt nic nie mówił, więc pewnie albo OCZ albo czekać...

EDIT. Powiedziano mi, że jeśli jutro wygrałbym OCZ, to pojutrze mógłbym cały komputer odebrać. Liczę na Państwa :)

Edytowane przez Kozii512
luk1999
komentarz
komentarz

W gruncie rzeczy na jedno wychodzi. Titanium moga sie lepiej krecic, o ile twoja plyta glowna radzi sobie dobrze z PSC.

Kozii512
komentarz
komentarz

Całkiem szczerze nie na razie nie interesuję się kręceniem, więc póki co się na tym nie znam. Moja płyta to [b]Gigabyte MA770T-UD3P[/b].

luk1999
komentarz
komentarz

No to raczej nie jest dobre mobo pod PSC ;).

Kozii512
komentarz
komentarz

Czyli w końcu lepiej czekać na Patrioty (w sumie nawet nie wiem, ile czasu bym musiał czekać), czy zadzwonić i powiedzieć, że chcę te OCZ?

luk1999
komentarz
komentarz

Skoro musisz długo czekać, to bierz OCZ. Ewentualnie zapytaj się, czy nie wymienią ci na GoodRamy Play 1600 MHz CL8. Powinny się podobnie kręcić do Patriotów i nie powinny robić zgrzytów z Gigabutem.

Kozii512
komentarz
komentarz

Dobra wiadomość, właśnie dzisiaj dotarły stare Patrioty, tzn. nowe, czyli żadnej zmiany nie ma. Zostają te, co były. Nie muszę czekać, zaraz jadę. Dzięki, pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.