x-kom hosting

Komp wył jak syrena a teraz padł

maŁa
utworzono
utworzono

Poprzednia płyta z mojego kompa się popsuła (pisałam o tym w temacie http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=16396)

ale mniejsza o to...

dzis przyszła zakupiona przez allegro taka sama płyta (zrobilam tak zeby nie bawic sie z dopasowywaniem procesora ktorego mialam)

wszystko poskladalam popodlaczalam...postawilam kompa i wlaczylam -> efekt: komp wył jak syrena strazacka (z głosniczka tak dla rozwiania watpliwosci)... na forum wyczytałam ze jest to jakis problem z podłączeniami cos nie styka albo cos w tym stylu...

rozebralam kompa...zlozylam ponownie (plyta lezala ale nie byla wlozona do obudowy) bez dysku tw i cd romow jedynie z ramem i karta graficzna -> efekt: komp sie wlaczyl bios zaskoczyl

zlozylam znowu wszystko...plyta znalazla sie w pionie...-> efekt : wycie

postanowilam sprawdzic jedynie sama plyte z procesorem...w poziomie dzialala...w pionie wyła

stwierdzilam ze byc moze to wina radiatora ktory moze niedokladnie przylega do procka... zmienilam na inny [(oryginalny ktory byl z moja pierwszea plyta a ktory pozniej zamienilam (bo byl dla mnie za glosny) na ten na ktorym teraz w pionie komp wył a ktory z poprzednia plyta (taka sama) dzialal ok] efekt-> wiekszy podmuch...jakis zapach spalenizny/metalu - radiator tak lekko tym smierdzi i procesor tez...nie wiem moze tak powinno byc...trudno powiedziec czy to typowa spalenizna...taki zapach metalu troche...

w kazdym razie po zmianie radiatora...ani w pionie ani w poziomie komp nie dziala....krecą sie jedynie wiatraczki w zasilaczu i przy procku...

zmienilam spowrotem radiator...i tez nic...

czy radioator mogl zepsuc procek albo plyte glowna?

bios zrestartowalam...tez nic

POMOCY

Gość
komentarz
komentarz

Posmarowałaś procesor pastą termoprzewodzącą? (biała silikonowa pasta do procesora)

kwachu1992
komentarz
komentarz
Posmarowałaś procesor pastą termoprzewodzącą? (biała silikonowa pasta do procesora)

tak, na 90% to wina tego. jezeli nie posmarowalas to procek sie poprostu spalił.

maŁa
komentarz
komentarz

problem rozwiazany :P sprzedaje plyte razem z procesorem a kupilam nowy sprzet...nie chce mi sie denerwowac...oczywiscie zaopatrzylam sie takze w paste :D od tego zaczelam moje zakupy...pozostaje tylko zrobic przelewy i czekac na sprzet.....mam nadzieje ze nie spale nic tym razem :(

Gość
komentarz
komentarz

maŁa, Z jakim procesorem .... Intel czy AMD?

kwachu1992
komentarz
komentarz

maŁa, tylko uważaj jak będziesz smarowała to żebyś nie posmarowała za dużo bo może sie "wylać" troche pasty a wtedy też może być zwarcie. najlepiej rozsmaruj palcem delikatna warstwe na procku.

maŁa
komentarz
komentarz

Płyta główna K7VTA3/KT333 + procesor Athlon 1800

na nic lepszego mnie w tej chwili nie stać :P

spoko bede uwazac z ta pasta :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.