x-kom hosting

OCZ 4GB (2x2GB) 1333 cl7 Platinium

czaki1981
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam zakupiłem te pamięci i jak włączyłem cpu-z okazało się ze pamięci chodzą na 1066 7-7-7-20 więc zmieniłem w biosie przy pamięciach na 1:333, zrobiło mi się 1333 ale 8-9-9-20 . I teraz pytanie co z tym zrobić ? Czy bardzo spada wydajność między cl7 a cl8? Bo szczerze mówiąc nie brałem poto cl7 żeby mieć 8 :). Nie wiem czy takie coś reklamować czy jak? Reklamacja pewnie potrwa min 2 tyg a nie chce mi się tyle czekać jak nic nie odczuję :). A może to poprostu tak musi być :)

Gość
komentarz
komentarz

Między CL7 a CL8 oraz pomiędzy 1333 a 1066 jest tak mał różnica w szybkości działania że prawie niezauważalna w normalny użytkowaniu. Te róznice sa wyraźne dopiero w kilku profesjonalnych softach których 99% użytkowników nigdy nie używało. W grach ma to małe znaczenie tu ma znaczenie w sumie tylko czy to ddr2/3 a i tu różnice sa małe oraz ile masz GB czy 2 czy 4 tu akurat ilość ma znaczenie kolosalne ( optymalnie to 4GB)

czaki1981
komentarz
komentarz

Co nie zmienia faktu, że nie powinni pisać ze ram jest 1333 cl7 jak nie jest:). Chyba, że tu winna jest płyta główna.

luk1999
komentarz
komentarz

Problemem to jest to, że nie korzystasz z wyszukiwarki...

W przypadku każdych pamięci 1333 CL7/6 (i w górę) należy [u]ręcznie[/u] ustawić opóźnienia w BIOS-ie. Prawdopodobnie będzie trzeba też podnieść napięcie do 1,7 V (sprawdź na opakowaniu lub stickerze na pamięciach).

czaki1981
komentarz
komentarz

No ok. Szukałem coś tam, ale wyczytałem tylko o tym, żeby mnożnik ustawić na 1:333, a o opóźnieniach nie wiedziałem, że mam ręcznie ustawić. Wiesz dla mnie to jest trochę tak jakby sprzedawali procesor np jako 3600MHz, a po wsadzeniu by miał 3200MHz bo przecież trzeba podkręcić i o to mi tylko chodzi. No nic dzięki za pomoc, a ja poszukam o tych timingach.

Gość
komentarz
komentarz

Kieruj zażalenia do producentów płyt głównych i procesorów to dzięki nim 89% płyt pod DDR3 ustawia standardowo 1066Mhz.

luk1999
komentarz
komentarz (edytowane)

Dlaczego producentów płyt i procesorów? Większość płyt z automatu ustawia timingi wg SPD zapisanego w pamięciach. Jeśli już mieć do kogoś pretensje, to do producentów RAM-u. Tyle tylko, że oni zwykle trzymają się specyfikacji JEDEC dla DDR3 przy tworzeniu SPD.

czaki1981
komentarz
komentarz

Tak jak luk napisałeś, mój błąd :). W instrukcji jest napisane, żeby ustawić ręcznie timingi takie jakie są podane na kościach.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.