x-kom hosting

Problem - zwężanie się ekranu, monitor crt Nec FE700

Markus123
utworzono
utworzono

Od jakiegoś tygodnia zauważyłem pewien problem z moim 17 calowym monitorem crt Nec FE700. Mianowicie po jakimś czasie od włączenia komputera obraz potrafi się nagle zwęzić po obu stronach ekranu, a po chwili (lub dłuższej chwili, zależy) wrócić do starego położenia. Czy ktoś się orientuje czego to może być wina? Czy da się to ewentualnie naprawić i jeśli tak, to czy będzie to opłacalne?

Jeśli by się nie kalkulowała naprawa tego monitora, to co sądzicie o czymś takim: http://www.allegro.pl/item227289993_17_pla...aniej_w_wa.html

W monitor LCD nie chce na razie inwestować, a taki LG za 100zł wydaje się całkiem kuszącą propozycją.

Demerzel
komentarz
komentarz

LCD są lepsze dla oczu i zużywają mniej prądu więc dobrze się zastanów. Co do monitora może się okazać że trzeba go tylko wyregulować albo jakieś lutowanie puściło(optymistyczna wersja). Wtedy koszty będą niewielkie, zależnie od serwisu.

Drugą możliwością jest wymiana części to już będzie kiepski interes.

Gość
komentarz
komentarz

Markus123, Bez interwencji elektronika, albo kogoś z tym obeznanego się nie obejdzie. Są dwie możliwości - zimne luty na płycie monitora (90%) lub padające trafo.

Koszt zależy od danej osoby. Jest to około godziny pracy - przelutować trzeba wszystkie styki, ale jeżeli pada trafo, to naprawa jest nieopłacalna.

Markus123
komentarz
komentarz

Mi jedna rzecz nie odpowiada w LCD, mianowicie ich rozdzielczość natywna. Gdy w niej pracujesz to jest wszystko ok, obraz wygląda jak żyleta, ale jak się zmieni na inną to ekran traci swoją ostrość, jak dla mnie beznadzieja.

Ciągle się zastanawiam, czy jest sens latać z tym monitorem po serwisach. Może się okazać, że zapłacę więcej, niż jak bym chciał wziąć tego LG.

puciek - A co sądzisz o tym LG, warto się w to pakować?

Gość
komentarz
komentarz

Ja mam crt Dell p991 i następny (jak ten padnie) będzie dokładnie takim samym modelem. Świetne parametry pracy i super obraz. Dołóż kasę do tego: http://www.allegro.pl/item225568782_monito...arancja_fv.html - na 100% będziesz zadowolony.

Markus123
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź. Jak z moim monitorem nic się nie da tanio zrobić, to możliwe, że wybiorę ten, który mi poleciłeś :).

ambas
komentarz
komentarz

Markus123, miałem taki sam problem, obraz zwężał sie i w końcu zmienił sie w poziomą kreske, oddałem go do serwisu, padło trafo, za naprawe zabuliłem 50zł (chyba już dokładnie nie pamiętam) i jak narazie wszystko jest ok, obraz zrobił sie wyraźniejszy niż dawniej.

Pozdrawiam

Markus123
komentarz
komentarz

50 zł to w sumie jeszcze niewygórowana kwota. W takim razie chyba warto spróbować oddać monitor do jakiegoś fachowca (oby tylko nie "fachowca" w cudzysłowiu ;) ). ambas , pamiętasz może po jakim czasie, od zaobserwowania pierwszych objawów zwężania monitora, mogłeś oglądać już tylko samą poziomą kreskę? Przy okazji zna ktoś może jakiś warty polecenia serwis monitorów w Warszawie?

ambas
komentarz
komentarz
50 zł to w sumie jeszcze niewygórowana kwota.

Ja trafiłem na tani serwis komputerowy, wg mnnie taka naprawa może kosztować nawet do 100zł, ale trzeba być dobrej myśli ;)

Markus123
komentarz
komentarz
Ja trafiłem na tani serwis komputerowy, wg mnnie taka naprawa może kosztować nawet do 100zł, ale trzeba być dobrej myśli ;)

W sumie racja :). No jakby chcieli 100 zł, to już bym wolał kupić używany monitor, chociażby wcześniej wspomniany LG (w sklepie też widziałem monitor IBMa za 90 zł). Zorientuję się ile taka naprawa by u mnie wyniosła i wtedy podejmę decyzję. Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.