x-kom hosting

[batch] Tworzenie skrótów

younger0001
utworzono
utworzono

Witam mam problem. Napisałem prosty instalator na pliku wsadowym. Nie wiem jak utworzyć skróty na pulpicie i w menu start. Dodam że instalator pozwala zainstalować program w dowolnym folderze.

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Dodam że instalator pozwala zainstalować program w dowolnym folderze. [/quote]
Mało informacji podałeś, w jakiej formie jest ten instalator?

Ogólnie programy do tworzenia pakietów instalacyjnych same w sobie posiadają opcje tworzenia skrótów.

Co do samego batch i tworzenia skrótów => http://www.msfn.org/board/topic/46011-how-can-i-create-a-shortcut-from-a-batch-file/

younger0001
komentarz
komentarz

Instalator ten używa programu rar.exe i rozpakowuje pliki rar bezpośrednio do folderu. Folder można zmieniać w następujący sposób:
[code]
echo wybierz folder docelowy
set /p fileset=Twój folder :
pause
cls
echo instalowanie w folderze %fileset%
rar x gra.rar %fileset%\folder_gry
[/code]
folder docelowy wpisuje się ręcznie, a ten zostaje zapisany w zmiennej fileset. następnie zmienna jest wykorzystyana do rozpakowania:
rar x <archiwum> <folder_docelowy> to konsolowy odpowiednik polecenia "wypakuj do..."

  • 2 tygodnie później...
rokko
komentarz
komentarz

No i super. To nie możesz po wypakowaniu utworzyć w lokalizacji menu start danego usera pliku ze skrótem? Masz przecież do dyspozycji polecenie mklink. Próbowałeś coś działać z nim?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.