x-kom hosting

Problem-komp sam się wyłańcza

zibby15
utworzono
utworzono

Nie wiedziałem gdzie umieścić temat więc sory jeśli sie pomyliłem. Moim problemem jest to że mi sie komputer sam wyłączył bez żadnego wyłańczania windowsa i w ogóle. Gdy chciałem go właczyc odrazu po tym jak się wyłączył to nawet sie drgnął. Musiałem odłaczyć go na chwile od prądu i dopiero ruszył,potem jeszcze raz się wyłączył więc zostawiłem go na dłuższy czas. Dodam że stało mi się to gdy grałem w Pro evolution soccer 6. A mój sprzęt to : AMD Athlon XP 2000+ 1.67 GHz. 1,25 ram karta graficzna gf gigabyte 6200 a płyta główna ASRock K7S8X v3

Dodam że procesor miałem podkręcony na 2.0 ale mi sie nigdy nie restartował. A po tym jak właczyłem ponownie kompa procek ma tyle co w standardzie

Demerzel
komentarz
komentarz

Przywruć fabryczne szybkości i sprawdź napięcia zasilacza na podkręconym i na normalnym ustawieniu.

Przemek
komentarz
komentarz

Sprawdz temp. i Ram Memtestem.

zibby15
komentarz
komentarz
Sprawdz temp. i Ram Memtestem.

Sory ale nie rozumiem.

A to napięcie gdzie sie sprawdza ?

Demerzel
komentarz
komentarz

Do temperatury i napięcia ściągnij program AIDA32 tam znajdziesz pomiary temperatury i napięcia. Mem test to program do testowania pamięci musisz ściągnąć obraz wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Obraz znajdziesz na tej stronie

Przemek
komentarz
komentarz

Sprawdz temperatury podzespolow np. Everestem

RAM sprawdzasz programem MemTest.

Napiecia tez znajdziesz w programie Everest.

zibby15
komentarz
komentarz
Mem test to program do testowania pamięci musisz ściągnąć obraz wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Obraz znajdziesz na tej stronie

A po co mam testować pamięć ? A ze ściągnięciem tego nie wyjdzie bo mam bezprzewodowy internet i mam limit ściągnięć

Demerzel
komentarz
komentarz

Być może w oprogramowaniu do płyty głównej masz jakiś program kontrolujący napięcia i temperaturę, sprawdź. A przetestować pamięć bo to może być jej wina.

zibby15
komentarz
komentarz

Moje temperatury to

Płyta główna 35 °C (95 °F)

Procesor 47 °C (117 °F)

Procesor graficzny 36 °C (97 °F)

SAMSUNG SP0612N 33 °C (91 °F)

Któraś jest za duża ? Dodam że to temperatury bez podkręconego procka

Demerzel
komentarz
komentarz

Temperatury ujdą. Poszukaj jeszcze jakie masz napięcia.

zibby15
komentarz
komentarz

Moje napięcia

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.60 V

+3.3 V 3.23 V

+5 V 4.97 V

+12 V 12.02 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.85 V

Skopiowałem wszystko z Everest

Demerzel
komentarz
komentarz

Wygląda dobrze. Wyczyść z kurzu komputer być może w czasie gry temperatura mocno skoczyła(w stresie może się przegrzewa). Jeżeli nie to pozostaje przetestować pamięć.

marx
komentarz
komentarz

zibby15, pytałeś się o kartę na twój zasilacz, wszyscy doradzali najpierw zmienić zasiłkę i później kartę. Kupiłeś jednak tylko karte, wiem że masz zasilacz Tech Master 300W, którego rzeczywista moc napewno jest mniejsza (200-250W nie więcej), moim zdaniem zasilacz nie wyrabia, podczas gry w PES-a karta jest pod dużym obciążeniem, wiec pobiera więcej prądu, którego nie może zapewnić jej zasilacz, co w następstwie skutkuje resetem. Ot i cała historia wg mnie :)

zibby15
komentarz
komentarz

Ale karte mam kilka dni i się tak nie robiło. Dla lepszego chłodzenia zamontowałem na karcie wentylator i otworzyłem klape komputera. Do tego karty wcale takiej dobrej nie wziełem, choć miałem wziąść palit 7600gs(Do niej mówiliście że bez zasilacza sie nie obejdzie) to wziełem słabszą właśnie po to żebym nie musiał wymieniać zasilania

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.