x-kom hosting

Komp nie chce sie wlaczyc

lesny1993
utworzono
utworzono

mam pewien problem, otóż kiedy włącze komputer pojawi sie logo Biostar po czym wyłączy sie wszystko oprócz diody "power" jak myślicie czego to moze byc wina? spalona płyta? reszta zestawu to athlon xp 2000+, gf 2 mx 100/200 i 256mb ram DDR400 kingston, napęd cd, HDD 5gb i zasilacz codegen 300w. nawet jakby mial real 200w to chyba wystarczy... wiec w czym tkwi problem? komputer chce tylko uruchomić na 2 godziny zeby sprawdzić czy wszystko działa.

Gość
komentarz
komentarz

Zmień temat na konkretny!

Jak płyta startuje, to nic nie jest spalone. Zrestartuj bios.

lesny1993
komentarz
komentarz

puciek nie wiem jak zmienić temat bo pisze z komórki :) co do płyty głównej jest następny ekran i sie wyłącza :/

Demerzel
komentarz
komentarz

Bios,zasilacz albo płyta. Uruchamia się kawałek więc stawiam na BIOS.

lesny1993
komentarz
komentarz

zasilacz jest dobry na 100% :)

Gość
komentarz
komentarz

lesny1993, Zresetowałeś bios?

lesny1993
komentarz
komentarz

tzn. wyjąłem baterie i po 5min włożyłem :)

Gość
komentarz
komentarz

Na płycie masz zworkę CMOSCLR lub JBAT - podaj symbol płyty głównej.

lesny1993
komentarz
komentarz

płyta główna to Biostar m7ncd

[ Dodano: 2007-08-20, 21:00 ]

mam takie cos jak jcmos i wg instrukcji zresetowalem cmos data, chyba bios, a problem dalej występuje :/

[ Dodano: 2007-08-20, 21:26 ]

a możliwe jest żeby procesor byl spalony? bo niby to athlon xp 2000+ 1,66ghz a wyświetla 1,25 moze w tym tkwi problem ale czy możliwe jest aby spalił sie zasilacz, procesor a nie płyta główna?

[ Dodano: 2007-08-21, 15:22 ]

Jeśli jak twierdzi Demerzel, poszedł BIOS to można przywrócić płytkę do życie czy nie ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.