x-kom hosting

Jak zrobić statyczne IP na Routerze TP-Link

winiar1989
utworzono
utworzono

Witam , pilnie potrzebuje pomocy , kupiłem ostatnio nowy router, mam PC i Konsole ps3 , chciałbym przypisać im statyczne ip ale niestety no akurat do tego modelu routera Tp-Link TL-WR340G nie potrafie dego zrobic , czytałem wiele opisów pod kontem innych routerów ale nawet to mi nie pomoglo sie połapać w ustawieniach mojego routera, jeżeli ktoś ma taki router albo poprostu wie jak ustawic na nim statyczne IP to prosze o pomoc.

szaki
komentarz
komentarz

Statyczne adresy IP przypisuje sie w urządzeniach nie w routerze

winiar1989
komentarz
komentarz

Wcale nie , przeciez trzeba ustanowić jakieś statyczne IP na routerze , potem te same ustawienia wklepiac na PC czy konsoli , komp i konsola pobiera mi z routera ustawienia bo mam na 2 uządzenia neta rozdzielonego poprzez router

szaki
komentarz
komentarz

Pewnie masz rację.
Statyczne IP dla WAN ustawisz w zakładce Network -> WAN tylko dowiedz się czy dostajesz stałe IP czy dostawca ma uruchomiony serwer DHCP i musisz zostawić na Dynamic
IP po stronie LAN zmienisz w zakładce Network->LAN i możesz przypisać na poszczególnych maszynach adresy IP z tej puli. Chyba, że zostawisz tak jak dotychczas swoj serwer DHCP (zakładka Advanced Settings->DHCP) i adresy urzadzeniom bedzie przydzielał router z okreslonego zakresu :)

winiar1989
komentarz
komentarz

Gdy próbuje ustawic w WAN statyczne IP dosjtaje komunikat "WAN IP address and LAN IP address cannot exist at a same subnet. Please input another IP address."

szaki
komentarz
komentarz

Musisz mieć je z innej podsieci. Co ty chcesz wogole uzyskać? Masz jeszcze jakiś modem w domu czy kabel ze sciany?

winiar1989
komentarz
komentarz

Mam neta z UPC , dali mi Modem Router sam kupilem , chce miec dodatkowo statyczne ip zeby grac lepiej przez siec

szaki
komentarz
komentarz

OK czyli masz modem (co za modem? ) to w zakładce WAN zostawiasz na Dynamic IP. W zakładce LAN dla pewności zmien na 192.168.2.1. a statyczne IP zmieniasz we własciwościach kart sieciowych (połaczenia lokalnego) -> Protokół internetowy TCP/IP i tam wpisujesz
komputer
adres IP 192.168.2.4
maska 255.255.255.0
brama 192.168.2.1
DNS 192.168.2.1
PS 3 ustawienia -ustawienia sieci
adres (address IP) 192.168.2.5
maska (SubnetMask) 255.255.255.0
brama (Geatway)192.168.2.1
DNS 192.168.2.1

winiar1989
komentarz
komentarz

Dzieki bardzo chyba juz mam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.