x-kom hosting

[Rozwiazany]Problem Z koscią pamięci:(!!

daniel-pl12
utworzono
utworzono

Witam Serdecznie

Wiec Mam Problem z 1 kością pamięci a więc opisze cała historie.Otóż już 2 raz zdarza mi sie to samo kupiłem ze 4 miesiące temu karte graficzna wyczyscilem kompa podlaczylem wszystko cacy a tu komputer przy właczaniu nie chce odpalić tylko piszczy.Już sie bałem ze to jakies zwarcie i po całym kompie oddalem komputer do znajomego informatyka on popatrzył pobadał i od razu wiedział że to ram wyjął jedna kość przeczyścil włożył i wszystko działa powiedział ze był paproch w slocie.Ok wiec dzisiaj zabrałem sie za czyszczenie gruntowne kompa wiec wyczyscilem wszystko powietrzem sprezonym.Włączyłem i znowu piszczy więc przypomniało mi sie ze to znowu ta kosć.Wyjełem jedną z nich i jest ok ale tylko jak jest jedna kośc obojetnie która patrzyłem na sloty nie ma w nich żadnego kurzu wszystko jest przeczyszczone.

Więc prosze powiedzcie co mam robic!!Doradzcie cos blagam!! :placz:

PS:Dodam jeszcze ze 1 kość to kingston 512ram ddr400... a 2 to bit4ram 512 ddr400

lesny1993
komentarz
komentarz

sprawdź wszystkie kości RAM :)

dar55
komentarz
komentarz

przetestuj każdą pamięć Memtestem

daniel-pl12
komentarz
komentarz
przetestuj każdą pamięć Memtestem

a co to jest bo ja to w niektórych sprawach jestem zielony:)

lesny1993
komentarz
komentarz

Memtest to jest program do testowania kości RAM czy są OK

Można go pobrać stąd:

http://www.programosy.pl/program,memtest.html

Demerzel
komentarz
komentarz

Zrób tak jak radzi dar55 i zaglądnij jeszcze jak czyścić styki.

daniel-pl12
komentarz
komentarz

Czyli mam włoźyć 2 kości tak ale jak jak nie chce się uruchomić z dwoma

Demerzel
komentarz
komentarz

Przetestuj najpierw jedną potem drugą.

dar55
komentarz
komentarz

no i memtest sprawdza się z bootowalnej płytki , przed załadowaniem wondowsa , jakby co

daniel-pl12
komentarz
komentarz

ale ja nie mam tej bootowalnej plytki nie moge sprawdzic przy właczonym kompie??

dar55
komentarz
komentarz

http://www.memtest.org/ zassaj "Download - Pre-Compiled Bootable ISO (.zip)" nagraj obraz na płytę ( ale jako obraz a nie plik) wtedy uruchamiasz kompa ,bootujesz z cd i viola :D

daniel-pl12
komentarz
komentarz

teraz juz wiem przy ktorej kosci piszczy przy tej drugiej bit4ram nawet jak jest tylko ona wlozona z kingstonem jest git

dar55
komentarz
komentarz

a przemieniałeś kości w bankach ? tam gdzie ta dobra wsadź tą złą i patrz co się dzieje

[ Dodano: 2007-08-20, 17:29 ]

http://www.forumpc.pl/viewtopic.php?t=9290

[ Dodano: 2007-08-20, 17:30 ]

popatrz na link

daniel-pl12
komentarz
komentarz

a gdzie moge znaleźc to jak czysci sie te styki??

daniel-pl12
komentarz
komentarz

dziala!!!tzn nie piszczy odpala to juz nie wiem co mam robic z tym biosem to nie chce czegos schrzanic

dar55
komentarz
komentarz

ile masz banków , 2 to lipa , 3-4 to włóż do tych na których działają pamięci , widocznie padł jeden bank

Demerzel
komentarz
komentarz

We wcześniejszym poście podałem linka do opisu jak czyścic styki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.