x-kom hosting

Czytnik kodów kreskowych i excel

GrzegorzM
utworzono
utworzono

Witam.
Mam pytanie, chcę zapisywać sobie zakupy na komputerze, głownie spożywcze, dlatego, że jest tego bardzo dużo mam czytnik kodów kreskowych. I teraz jest pytanie, czy można to jakoś zrobić w Excelu tak, żeby dało się w pierw zapisać dany kod że jest to np: kawa Jacobs Kronung 500g 12,10zł, a potem jak już będę sczytywać to samo będzie mi dodawało zakupy, które sobie dodam?
Chodzi głównie o to czy jest to możliwe w Excelu i jak dodawać te zakupy, żeby wyskakiwała cena i nazwa towaru a nie numery z kodu?
A jak nie w Excelu to w jakim programie? Myślałem też czy tę bazę danych by się dało w accesie ale nie znam zbyt dobrze jego obsługi.
Chodzi mi, aby było można dokładnie w dogodnym programie(jak np: excel czy access) zapisywać nazwę i cenę towaru i szybko podliczać koszty.

Gość
komentarz
komentarz

Nie sądzę, aby było to możliwe używając tylko excela. Takie rzeczy są do zrobienia, ale trzeba do tego napisać program, który będzie sczytywał kody z czytnika i umieszczał w pliku. Plik ten można by było potem zaimportować do excela. Sam Excel nie ma w sobie zaimplementowanej obsługi żadnych czytników. Bez dodatkowego programu do obsługi czytnika się nie da.

Ps. Są programy magazynowe, które potrafią obsługiwać czytniki kodów i umożliwiają one takie rzecz ale niestety nie są darmowe.

NeooeN
komentarz
komentarz

Napisz dokładnie co to za czytnik, jak działa, jak jest podłączany do komputera itd. Wtedy będzie można zastanowić się nad sposobem przekazania danych z czytnika do excel'a.

  • 2 tygodnie później...
GrzegorzM
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam!

To jest czytnik [url="http://www.koncept-l.pl/index.php?strona=produkty.htm&id_kat=11&id_prod=13&n_p=3&xxl=MS5145%20Eclipse"]Metrologic MS5145 Eclipser[/url]. Podłączony jest przez emulację klawiatury. Niestety programy płatne odpadają, a na pisaniu programów się niestety nie znam.

Edytowane przez GrzegorzM
  • 5 lat później...
Damian1983z
komentarz
komentarz

Poszukaj jakiegoś bezpłatnego programu magazynowego z możliwością wprowadzania produktów za pomocą czytnika kodów kreskowych. 

  • 2 lata później...
jo.anna
komentarz
komentarz

Wrócę do tematu i odświeżyć ostatnie pytanie. Czy ktoś może polecić jakiś dobry program magazynowy, a najlepiej od razu również czytnik kodów kreskowych. Co się sprawdza z czego korzystacie? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.