x-kom hosting

Jak mieć dostęp do routera z każdego miejsca?

paq19
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam! Mam taki problem posiadam internet 8mb/s z neti. Posiadam router pentagram cerebrus wifi, w domu mam 4 komputery więc łącze mam rozdzielone. Mój problem polega na tym że parę razy dziennie zrywa mi połączenie z netem na chwilke jakby się router zresetował a potem ok jest. Proszę mi pomóc rozwiącać ten problem.

Pentagram Cerberus P 6331-42

Proszę mi opisać krok po kroku jak zrobić by mieć dostęp do routera z każdego miejsca gdzie jest internet. Wiem że trzeba jakoś na serwer coś postawić ???

Edytowane przez szaki
  • 4 miesiące później...

szaki
komentarz
komentarz

W wiekszości routerów jest to Remote Managment i działa na porcie 8080 Nalezy uruchomic dostęp zdalny w routerze wpisać jego zewnetrzny adres IP i po dwukropku numer portu..

Jaki router, jaki dostawca internetu?

paq19
komentarz
komentarz

pentagram cerebrus, netia na lini tp.

Gość
komentarz
komentarz

Musisz mieć stałe IP. Netia ma zmienne IP na liniach TPSA więc sprawa się bardzo komplikuje.

paq19
komentarz
komentarz

znajomy też ma zmienne ip i jakoś mu działa mówił ze trzeba coś przekeierować.

szaki
komentarz
komentarz

Pentagram cerberus to marka a model?
Możesz logować sie d o rutera po jego nazwie domenowej ale wtedy trzeba utworzyc konto typu no.ip

  • 1 miesiąc później...
paq19
komentarz
komentarz

Czy mółby mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak np w pracy zalogować się na router w domu? Krok po kroku może proszę opisać lub link dać z góry dziękuje. Wiem że trzeba port przekierować czy coś??

szaki
komentarz
komentarz

Wpisz w przegladarce internetowej adres 192.168.1.100

paq19
komentarz
komentarz

[quote name='szaki' timestamp='1290337953' post='1126188']
Wpisz w przegladarce internetowej adres 192.168.1.100
[/quote]
to jest dostęp do mojego routera i ustawień. Ale już z innych komputerów które nie są podłaczone do tego routera nie wejde w jego ustawienia.

[quote name='paq19' timestamp='1290339460' post='1126209']
to jest dostęp do mojego routera i ustawień. Ale już z innych komputerów które nie są podłaczone do tego routera nie wejde w jego ustawienia.
[/quote]
Natomiast druga sprawa jest taka że mi się ten ruter rozłącza parę razy dziennie sam i zmienia ip czy to normalne szlak mnie trafia bo ściągam a tu pach i od początku?

szaki
komentarz
komentarz

Powinienes się zalogowąć z każdego komputera podłaczonego do jednego z portów LAN bądź po Wi-Fi. Chyba że masz coś namieszane we własciwosciach karty seciowej a konkretnie w protokole TCP/IP?
W Interface Setup->Internet-> Connection settings-> Connection masz ustawione na always on?

Po przesiedzeniu prawie 10 sekund w goglach, taka oto instrukcja niestety jedynie po polsku [url="http://www.pentagram.pl/content/download/5010/43090/version/2/file/PENTAGRAM+Cerberus+P6331-42+PL.pdf"]Cerberus[/url]

paq19
komentarz
komentarz

my się chyba nie rozumiemy...Mam dostęp do routera z każdego komputera w domu znam podstawy sieci itd. Interesuje mnie jedynie jak ustawić router by mieć do niego dostęp np z pracy przez internet?? Rozumiesz??

[quote name='paq19' timestamp='1290341441' post='1126258']
my się chyba nie rozumiemy...Mam dostęp do routera z każdego komputera w domu znam podstawy sieci itd. Interesuje mnie jedynie jak ustawić router by mieć do niego dostęp np z pracy przez internet?? Rozumiesz??
[/quote]
Pomińmy temat w/w. Zacznijmy na temat rozłączania mi się routera. Mam 4 komputery w domu plus enka i takie tam. Wszystko mam podłączone do Routera Pentagram Cerberus P 6331-42 On mi się rozłącza sam od siebie parę razy dziennie i zmienia ip jak wspomniałem denerwuje mnie to ponieważ przy ściąganiu muszę zaczynać od początku. Druga sprawa po takim jednym rozłączeniu routera muszę ustawiać enke i inny sprzęt podpiety pod neta. Mam netie 8mb/s. Router kupiłem 2 lata temu ponoć jest jednym z lepszych...Proszę mi pomóc może w tym temacie.

szaki
komentarz
komentarz

Strona 46 owej instrukcji pieknie jest wyrysowane, że musisz założyc konto na DDNS, pożniej owe dane wpiszesz do routera wtedy bedziesz moł mieć zdalny dostep do routera, a nawet po przekierowaniu portów fdo każdego kmputera w LANie

paq19
komentarz
komentarz

no ok już kumam dzięki. A co z tym rozłączaniem masz jakiś pomysł?

szaki
komentarz
komentarz

czyli Connection masz na Always On? Może jakiś screen z ustawien?

paq19
komentarz
komentarz

http://www.pakus1988.aq.pl/ scren

szaki
komentarz
komentarz

Mozesz jeszcze pobawić się tutaj, ustawić np ADSL2+. itd.
[attachment=13372:paq.png]


ale dla mnie to wygląda albo na kres życia routera, lub na awarię okablowania. Warto by je dobrze przejrzeć + telefon do dostawcy niech technicy przyjadą i sprawdzą linię.

paq19
komentarz
komentarz

Bawiłem się ustawienia i nic to nie dało. Czy za długi kabel telefoniczny może być przyczyną??? Ma z 10 m?? Hehe Reszte jest ok wszystko kable połączenia konfiguracja.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.