x-kom hosting

Jakiej firmy wybrać RAM?

MrSkret
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, otrzymałem kilka propozycji odnośnie RAM, ale nie wiem który wybrać

Ogólnie komputer będzie ma stać na tym:

Procesor: Intel Core i7 930 4x2.8 GHz BOX

Płyta główna: Asus Rampage III Gene, X58, TripleDDR3, SLI/CF, SATA3, RAID, GBLAN, FW, ATX, Core i7


Ma to być 3x2GB lub jeśli ktoś znajdzie jakieś ciekawe 3x4GB będę skłonny to przemyśleć.

Propozycje, które otrzymałem:
Pamięć DDR3 G.Skill 6GB PC1600 Tri 3x2GB RM CL8 z ram.net.pl
Pamięć DDR3 Kingston 6GB PC1600 3x2GB CL9 HyperX z ram.net.pl
Pamięć DDR3 Kingston 6GB PC1600 3x2GB CL9 HyperX T z ram.net.pl
Geil 3x2GB DDR3 1600 Tri Chanel Kit 7-7-7 Ultra z proline.pl (najdroższy a podobno najlepszy, czy warto płacić tyle?)

A i co to oznacza to CL? Czy im większy nr tym lepiej czy na odwrót?

Adrian2575
komentarz
komentarz

Pamięć DDR3 G.Skill 6GB PC1600 Tri 3x2GB RM CL8 jest to firma produkująca jedne z najlepszych pamięci na rynku a pamięci można śmiało podkręcać :)
ewntualnie wybrałbym Kingstona(znana i solidna firma)

PS. Nie słuchaj tego co mówią ci sprzedawcy... oni poprostu chcą sprzedać jaknajwięcej i w jaknajwyższej cenie xD

MrSkret
komentarz
komentarz

o tym Geilu pisał ktoś na tym forum :)
o tym jak najwięcej to sam decyduje, ale za ile juz kieruje się poradami i porównać coś chcę
Geil też widziałem gdzieś, że dobrze działa u nich support, dbają o klientów, jak komuś dali wadliwy RAM, po teście w memtest nic nie wyszło, ale na kompie nie działał odrazu wymienili, G.Skill też dobra firma, ale czekam może ktoś jeszcze coś powie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.