x-kom hosting

[Rozwiązany]Pamięc ram SD i DDR1

Liserius
utworzono
utworzono

Witam.

Posiadam problem z RAM'ami jak w temacie otóż posiadam na płycie głównej (K7S5A) 4 wejścia na pamięci RAM.
Dwa z nich są na DDR1 a kolejne dwa na SD-RAM i mój problem polega na że mam włożone 2 kości po 256 DDR1 i gdy chcę dołożyc jeszcze 2 kości kolejne 256 tylko że SD-RAM to nie wiem jak ale po prostu są odejmowane od DDR1..np jak mam 512 DDR1 a włoże 256 SD-RAM to jest tylko 256...problem z płytą główną to raczej nie jest bo posiadam drugą taką samą płytę i na niej jest dokładnie ten sam problem..i tutaj nasuwa się moje pytanie.
Czy da się z tym coś zrobic żeby można było włożyc wszystkie 4 kości bez problemu?

Bardzo proszę o pomoc :)

Roderick
komentarz
komentarz

Z tego co mi wiadomo nie ma takiej płyty na której działały by dwa rodzaje ramu jednocześnie. Albo jedne albo drugie.Sam mam podobną płytę ddr/sd i na sd mam naklejoną nalepkę z taką informacją.

Gość
komentarz
komentarz

Ta płyta nie obsługuje dwóch różnych rodzajów pamięci jednocześnie i z tego, co mi wiadomo, to takiej płyty nie ma w ogóle. Dlatego na tej płycie będą działać tylko DDR lub tylko SDRAM, ale nigdy nie będą działać jednocześnie.

Liserius
komentarz
komentarz

To niezbyt dobre wiadomości..ale cóż dziękuje za pomoc i temat można zamknąc

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.