x-kom hosting

DUŻY problem z biosem/bootem Asus W5F

Maurosso
utworzono
utworzono

Witam,

Mam naprawde spory problem z nowym laptopem z rodziny W5F.

Laptop miał fabrycznie zainstalowany system VISTA, jednak chciałem zainstalować drugi stystem (XP), po paru godzinach instalacji stwierdziłem jednak że całość nie ma sensu w sumie bo komputer jest mojej siostry i Vista będzie dla niej w sumie wystarczająca. Więc sformatowałem utworzone partycje (te na których miał być system XP).

Oczywiście dysk C: na którym jest vista był nie tykany.

Po restarcie komputera coś się stało...Pojawia się czarny ekran ASUSA po którym normalnie powinien bootnąć się system. Jednak nic sie nie dzieje.

Aby wejść do biosa należy wcisnąć F2, po wciśnięciu uruchamia się normalny ekran sprawdzania pamięci wykrywania dysków itp ale do biosu nie moge się dostać...Poprostu zawiesza się po sprawdzeniu dysków.

Przedtem normalnie działał bo zmieniałem boot order aby zainstalować XP z cd-rom'u.

Prosze panowie pomóżcie jakoś...nie wierze aby to był problem z hardwarem bo komputer od kupienia w sklepie spokojnie spoczywał sobie na stole...

Jako takie pojecie o komputerach mam...i nigdy nie słyszałem ani nie widziałem aby komputer zawiesił się przed możliwością dostania się do biosu...wtf?

Pozdrawiam,

Marcin

EDIT: dodam jeszcze że prubowałem go wielokrotnie resetować, wszelkie kombinaje klawiszy też zostały sprawdzone. Nie pomogło tez wyciągnięcie baterii.

Demerzel
komentarz
komentarz

Zazdroszczę chciałbym to zobaczyć ;). A poważnie mówiąc to nowy sprzęt też czasem się psuje. Odstaw go w spokoju na co najmniej pół godziny jak nie zaskoczy to stawiam na jakąś awarię BIOS-u.

Maurosso
komentarz
komentarz

damn...ale jak to możliwe? przecież ja biosu nie tykałem...przecież spokojnie powinien przejść sprawdzanie dystków całego staffu i wogule...a jak nawet coś się stało z vistą to powinien stwierdzić:

"sory ale nie masz zainstalowanego systemu" albo cuś...tak jak zawsze sie robi :(

Jest jakaś możliwość wejścia do biosu bez tego pierwszego ekranu biosowskiego?

Demerzel
komentarz
komentarz

Zgadzam sie w całej rozciągłości. Niestety praktyka czasem odbiega od teorii. Niejedno jeszcze na komputerze zobaczysz. Jak nie masz programatora raczej nic nie zrobisz z BIOS-em. Komputery mogą się zawiesić w każdej chwili. Może zaskoczy jak trochę odpocznie. Wygląda mi to na awarię podpadającą pod serwis, ale poczekaj jutro może któryś Guru tego forum coś wymyśli.

Przemek
komentarz
komentarz

Wyciagnij dysk i sprawdz czy wtedy bedzie mozliwosc odpalenia Biosu.

Chyba ze komp jest na gwarancji.

olej3232
komentarz
komentarz

Jeśli jesteś pewien że nie możesz wejść do BIOS-u to zrób tak jak pisał Demerzel, wyjmij baterie i idź na piwo! Jeśli nie ruszy to serwis! Jeśli jednak uda Ci sie wejść do BIOS-u to pewnie będziesz musiał ponownie zainstalować Viste!

P.S Rada na przyszłość! Jeśli instalujesz dwa systemy Windows, to zacznij od starszego, i na to zainstaluj nowszy!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.