x-kom hosting

Jaki RAM?

Michu007
utworzono
utworzono

Jeśli taki temat już był, a pewnie był i to nie jeden to przepraszam. Jestem tu nowy i zbytnio jeszcze nie wiem, co gdzie i jak.

Mam pytanko.

Chcę dokupić sobie pamieć RAM. Mam 256MB DDR czy coś takiego no i chcę sobie dokupić 512MB. Czy kostki sie nie będą gryzły? Jaką kostke musze kupić, aby wszystko było ok. Proszę o pomoc.

Demerzel
komentarz
komentarz

Podaj jaką masz płytę główną, będzie można sprawdzić co obsługuje.

Michu007
komentarz
komentarz

Szczerze, to nie wiem o co chodzi. Możesz mnie naprowadzić?

Znalazłem coś takiego. Ale pewnie to nie chodzi o to:

Intel, Celeron, CPU 2.00GHz 2.02GHz, 256MB RAM

olej3232
komentarz
komentarz

Zainstaluj TO Kliknij na "Płyta główna", pojawi się napis "Płyta główna" następnie pojawi się "Nazwa płyty głównej" Napisz co jest obok niej!

dar55
komentarz
komentarz

jeżeli masz ddr to wyciągnij ją i sprawdx jaka jest tzn 333 mhz,400mhz i dokup ddr o takiej samej czestotliwości , ot co

a jak nie umiesz czytac z ramu to zassaj program everest i tam jest napisane SPD (ale raz dwa )

Michu007
komentarz
komentarz

olej3232 kolo tej nazwy pisze - Asus P4B533 chyba że źle patrze.

dar55 - nie wiem czy dobrze patrze ale pisze - Szybkość pamięci - PC2100 (133 MHz)

dar55
komentarz
komentarz

pc2100 top znaczy że masz 266 mhz proponuję ta sprzedać i kupis 333 lub 400 ( o ile twoja płyta je obsługuje)

[ Dodano: 2007-08-19, 22:13 ]

obsługuje :D

Michu007
komentarz
komentarz

a jak sprawdze, czy obsługuje czy nie?

olej3232
komentarz
komentarz

Twoja płyta maksymalnie obsłuży 266MHz. lTA powinna współpracować!

[ Dodano: 2007-08-19, 22:19 ]

dar55, po co mu 333 lub 400MHz skoro płyta i tak będzie ją czytała jako 266?? W przyszłości też się nie przyda, bo teraz standard to DDR2, a jeśli tak dalej pójdzie, za rok w standardzie znajdą się DDR3

Michu007
komentarz
komentarz

Dzięki. Jeśli czegoś jeszcze nie będę kumał, to napiszę. Sorki za ten drugi temat, ale dodałem go niechcący i nie wiem jak usunąc. Jeszcze raz dzięki!

olej3232
komentarz
komentarz

P4B533-X a Michu007, ma Asus P4B533. Zajrzyj TU

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.