x-kom hosting

`Odcięcie` sygnału wideo

SienkoS
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem. Po włączeniu komputera i po jakimś czasie pracy na nim(nie regularnie) coś się dzieje, wygląda to tak jakby karta graficzna odcinała sygnał video do monitora, monitor nie ma sygnału, a na karcie palą się w `trybie ciągłym` dwie czerwone kontrolki, po czym gasną. Komputer wciąż jest uruchomiony, ale na monitorze nic nie widać.. Mogę komputer wyłączyć jedynie poprzez naciśnięcie przycisku [power]. Poniżej filmik ze świecącymi się kontrolkami oraz screen temperatur oraz `prądu` (CPUID HWMonitor).

ps. wszystkie kondensatory wydają się w normie, na płycie głównej jak i na karcie graficznej.


http://img714.imageshack.us/img714/8375/20100929004.mp4 - filmik

http://img690.imageshack.us/img690/8955/cpuidhwmonitor.jpg - screen

dex3r
komentarz
komentarz (edytowane)

Bardzo duże odchyły w napięciach (5V ale najbardziej 12V). Zasilacz jaki masz, bo raczej do wymiany/serwisu? Masz szczęście że tylko na 2 diodach się skończyło a nie na dymku ;) I ta temp. na karcie też nie za mała :)

SienkoS
komentarz
komentarz

[quote name='DeX3r' timestamp='1285786127' post='1095112']
Bardzo duże odchyły w napięciach (5V ale najbardziej 12V).
[/quote]

0,08 albo 0,04 to duża różnica ?

[quote name='DeX3r' timestamp='1285786127' post='1095112']
Zasilacz jaki masz, bo raczej do wymiany/serwisu?
[/quote]

Zasilacz to jest `no name`, bo nie było środków finansowych na lepszy i bylem zmuszony do kupna takiego.. (za miesiąc będzie miał już 2 lata, więc możliwe jest to, że winny jest zasilacz..)

[quote name='DeX3r' timestamp='1285786127' post='1095112']
I ta temp. na karcie też nie za mała :)
[/quote]

Standardowe chłodzenie, więc nie ma co sie czepiać..

dex3r
komentarz
komentarz

[quote]0,08 albo 0,04 to duża różnica ?[/quote]

[size="5"][color="#FF0000"]<Facepalm>[/color][/size]
9.89 - 12 = -2.11V !
5.80 - 5 = 0.80V !
Przekracza to normy ATX.

[quote]Zasilacz to jest `no name`, bo nie było środków finansowych na lepszy i bylem zmuszony do kupna takiego.. (za miesiąc będzie miał już 2 lata, więc możliwe jest to, że winny jest zasilacz..)[/quote]
Rozumiem, ale nie szkoda kompa? Mi zasilacz nieodwracalnie uszkodził płytę główną i dysk.


[quote]Standardowe chłodzenie, więc nie ma co sie czepiać..[/quote]

[size="5"][color="#FF0000"]<Facepalm>[/color][/size]
Być może również dlatego się wyłącza. Teraz jest 86 (a to i tak za wysoko) a ciekawe jakie będą pomiary przy obciążeniu? Mam nadzieję że nie trzymasz kompa w szafie ;)

SienkoS
komentarz
komentarz

[quote name='DeX3r' timestamp='1285860727' post='1095448']
Być może również dlatego się wyłącza. Teraz jest 86 (a to i tak za wysoko) a ciekawe jakie będą pomiary przy obciążeniu?
[/quote]

Proponujesz żeby założyć nowe chłodzenie ? np http://allegro.pl/arctic-cooling-accelero-twin-turbo-s-cichy-pwm-i1240555602.html ??


[quote name='DeX3r' timestamp='1285860727' post='1095448']
Mam nadzieję że nie trzymasz kompa w szafie ;)
[/quote]

Trzymam jednostkę pod starym kożuchem mamy.. ;) Dobra zobaczymy co to będzie z innym zasilaczem..


[color="#FF0000"]***************[/color] Gdzie był mój mózg jak na to patrzyłem na te napięcia..? aż mi wstyd..

[color="#FF0000"]// Wstyd to Ci powinno być za ten obrazek
// [size="5"]Ponadto, do wszystkich - nie wstawiać grafik bez sensu[/size]
// Cyp[/color]

dex3r
komentarz
komentarz

[quote]Proponujesz żeby założyć nowe chłodzenie ? np http://allegro.pl/ar...1240555602.html ??[/quote]
No bez przesady :) ale jak sobie takie kupisz, to możesz się pobawić w OC :D

[quote]Trzymam jednostkę pod starym kożuchem mamy.. Dobra zobaczymy co to będzie z innym zasilaczem..[/quote]
Sry za to pytanie, nie spojrzałem na inne temperatury :)

[quote]Gdzie był mój mózg jak na to patrzyłem na te napięcia..? aż mi wstyd..[/quote]
Każdemu się może zdarzyć :D

SienkoS
komentarz
komentarz (edytowane)

A jaki polecasz w razie czego zasilacz ?

---------------------
-c2d e8400 3.0
-hd4850
-p43 neo

Edit:
Oczywiście jak najtaniej, aczkolwiek weź pod uwagę przyszłą rozbudowę sprzętu ;)

dex3r
komentarz
komentarz

Sry ale nie jestem od pewnego czasu w temacie :) Napisz na "Zestawy komputerowe"
Aczkolwiek ja bym wziął OCZ ModX.

  • 2 tygodnie później...
SienkoS
komentarz
komentarz

Komputer zaczął pracować normalnie, więc zapomniałem o tym temacie napisanym na forum.. No więc żeby nie pozostawić bez odpowiedzi tego wątku piszę o rozwiązaniu problemu.. Natomiast po wszelkich testach wymagające gry, 3dmark itd. komputer się wyłączał.. no więc rozebrałem całą jednostkę, przeczyściłem i pododciskałem wszystko, no i problem zniknął.. ale wątpię, żeby kurz był tego powodem ponieważ nie jednostka nie była tak strasznie zabrudzona w środku.. no ale cóż ważne, że wszystko działa tak jak należy. Dziękuje za pomoc w tym temacie. I myślę, że jest do zamknięcia.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.