x-kom hosting

Gigabyte M61PME-S2 obsługiwane pamięci.

lerko
utworzono
utworzono

Witam,
Mój problem polega na tym że chcę sobie kupić nową pamięć ale do końca nie jestem pewien czy ta pamięć będzie obsługiwana przez moją płytę główną GIGABYTE M61PME-S2. Na wielu stronach czytałem że płyta ta może obsługiwać pamięć do 8 GB od 400 do 800Mh. Ja chcę sobie kupić dwie kości po 2 GB 800Mh lecz znalazłem też informację że płyta ta może obsługiwać w jednym slocie kości tylko 1 Gigowe pamięci (ja posiadam tylko 2 sloty). Czy ktoś może mi powiedzieć czy jak kupię sobie 2x po 2GB 800Mh to czy moja płyta będzie w stanie obsługiwać tą pamięć czy też nie? Bardzo proszę o pomoc osoby które maja w tym doświadczenie większe ode mnie i są przekonane bo muszę wiedzieć w 100% dlatego że nie chcę wyrzucić pieniędzy w błoto.
Z góry dzięki.

Magellan
komentarz
komentarz

Tu jest lista obsługiwanych pamięci: http://download.gigabyte.ru/memory/motherboard_memory_ga-m61pme-s2_2.0.pdf Jak widać na płycie sprawnie działały kości 2 GB w Dual Channel, jednak nie były to kości o częstotliwości 800MHz. Teoretycznie kości powinny działać, ale w praktyce różnie bywa. Kiedyś płyty główne miały problemy z obsługą pamięci gdy wszystkie sloty były zajęte. Może się również zdarzyć, że płyta odmówi współpracy z kościami które kupisz, ale z kośćmi od innego producenta o tych samych parametrach będzie już działać normalnie. Są to jednak przypadki sporadyczne, musisz sam sprawdzić, aby się przekonać. Gdyby nie działało zawsze możesz odesłać kości, jeżeli oczywiście kupujesz nowe.

lerko
komentarz
komentarz (edytowane)

No niestety na to wychodzi że będę musiał eksperymentować. Sam wzorowałem się na tej stronie ale to nie wszystko bo są tam opisane tylko pamięci które były testowane. To że różnie bywa to wiem dlatego mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto przez to już przechodził. Mimo to dzięki za poparcie moich obaw.

Jeszcze jedno pytanie
czy jeśli kupię 2 kości takich samych parametrów to czy będą one działały w trybie dual channel czy też muszę kupić odpowiedni zestaw przystosowany do dual channel? konkretnie 2x 2GB 800 Mhz

Magellan
komentarz
komentarz

Do Duala musisz mieć dwie identyczne kości. Możesz kupić dwie o takich samych parametrach od tego samego producenta, ale Dual niekoniecznie będzie działał. Najlepiej kupić odpowiedni zestaw dwóch kości.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.