x-kom hosting

Problem DDR2

Zivtam
utworzono
utworzono

Włożyłem kość pamięci DDR1 do slotu DDR2, dopiero później dowiedziałem się, że się tak nie da. Fakt, trochę trudno wchodziło, ale wymiarowo wydawało się, że jest dobrze. Komputer niby się włączył, ale tak jakby energia się odcinała. Patrząc na myszkę zauważyłem, że miga, jakby odcinało prąd co ułamek sekundy. Szum komputera też jakoś przerywał. Jak włożyłem z powrotem DDR2 to jest to samo. I cały czas czarny ekran. Co się mogło stać?

krzysio1494
komentarz
komentarz

Mogłeś uszkodzić płyte główną, jezeli tak sie stało to tego raczej nie naprawisz inaczej jak wymieniając ją

Zivtam
komentarz
komentarz

A jak to można sprawdzić?

nitro07
komentarz
komentarz

Przyjrzyj się dokładnie gniazdom pamięci, sprawdź czy nie ma śladów nadpaleń. To samo zrób z kośćmi pamięci RAM.

Zivtam
komentarz
komentarz (edytowane)

Jednak to nie był slot DDR2. Stara kość siedząca tam miała napis DDR2, ale to jednak była DDR1. Więc nie mam pojęcia czemu tak się stało. Nic nie jest nadpalone.

Jakieś sugestie?

Jeżeli to nie RAM, to czy możliwe jest, że przypadkiem coś poruszyłem (zasilacz lub coś innego) i przez to nie styka? Bardzo zależy mi na czasie, proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.

Okazało się, że po poruszaniu wszystkimi stykami i wyłożeniu i włożeniu ramu komputer ruszył. Jednakże, kiedy wpiąłem 2x 512mb ramu ze starego komputera ładowanie windowsa (to z czarnym tłem) trwało cały czas, bez końca, po resecie tak samo. Dopiero jak włożyłem starą kość 256mb wszystko się włączyło poprawnie. Skoro i to i to to DDR 1 to dlaczego tak się dzieje?

Dodam, że kości 512 działały bezproblemowo na starym komputerze.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.