x-kom hosting

Win 98 SE na dysku slave

arek0402
utworzono
utworzono

Mam dwa dyski
Master 160GB
C - partycja systemowa NTFS
E - partycja z danymi NTFS
Slave 20GB
D - partycja systemowa FAT32

Nie mam pojęcia co zrobić żeby 98 SE zainstalował się na partycji "D" bo on w ogóle nie bierze pod uwagę dysku slave.
Czy instalacja 98 na tym dysku jest możliwa ?

Gość
komentarz
komentarz

Bierze ale jest jeden szkopuł. Odłącz pierwszy dysk twardy. Zostanie tylko ten, z windows 98 ale podłącz go jako master! Odpal Fdisk i załóż partycję od nowa i zrób ję partycją aktywną. Dopiero wtedy będziesz mógł uruchomić z niej windowsa. Dodatkowo, jeżeli już masz windowsa XP, to możesz użyć programu XOSL (botmanager), który umożliwi dowolny wybór systemu operacyjnego.

arek0402
komentarz
komentarz

Zrobiłem tak ale po utworzeniu partycji i formacie przy pomocy płyty z 98SE pojawia się czarny obraz i wszystko stoi. Nie mam pojęcia czego to może być wina, dysk przecież jest sprawny.

Gość
komentarz
komentarz

Nie wiem, sam takie operacje robiłem wiele razy. Ważne jest abyś dysk, na którym chcesz zainstalować windowsa ustawił jako Master i wtedy przeprowadzał wszystkie operacje związane z instalacją i partycjonowaniem dysku.

arek0402
komentarz
komentarz (edytowane)

No najwyraźniej w przypadku 98 tak trzeba ale ja tak zrobiłem a i tak pojawia się pewien problem, jak już pisałem po formacie obraz robi się czarny i ani napęd ani dysk nie pracuje i nie mam pojęcia czemu tak się dzieje.

yyy tzn. nie od razu po formacie tylko po tym jak odpalę instalatora 98 z płyty i wcisnę "Enter" żeby zainstalować system. Przepraszam za pomyłkę.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.